Portal Pszczelarski

Pszczoły na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu maja się dobrze 2018

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu pasieka miejska pszczelarstwo miejskie

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego - Piotr Całbecki, poinformował o dobrym stanie pasieki znajdującej się od 2016 roku na dachu Urzędu Marszałkowskiego. Pszczoły szykują się do kolejnego sezonu, a opieka pszczelarzy z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu im służy.

Toruńska pasieka miejska składa się aktualnie z pięciu uli, w każdym z nich przebywa aktualnie około 10 tysięcy pszczół. Jak czytamy w komunikacje podanym przez rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego - Beatę Krzemińską, szacuje się, iż w szczycie sezonu każdy z uli będzie zasiedlony przez 50 tysięcy owadów. Profesjonalną opieką nad pasieką zajmuje się Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu. Władze od początku istnienia pasieki współpracują z pszczelarzami, którzy czuwają zarówno nad zdrowiem i bezpieczeństwem pszczół, jak i mieszkańców.

Władze miasta przewidują, że pierwsze miodobranie odbędzie się w czerwcu. Zeszłoroczne wyniki badań, przeprowadzone przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa wykazały, iż miód z toruńskiej pasieki jest "czysty zdrowy i bezpieczny".

Toruń przez cały rok aktywnie wspiera inicjatywy dotyczące ochrony owadów zapylających. Władze miasta na szeroką skalę promują pszczelarstwo miejskie. Aktualnie w Toruniu pasieki znajdują się na przykład w Ogrodzie Zoobotanicznym, w Wojewódzkim Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej czy w Centralnym Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, w którym to można nawet obserwować prace i aktywność owadów za pomocą stałej transmisji na żywo udostępnionej na stronie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa: http://piorin.gov.pl/pszczoly-w-inspekcji

Opracowano na podstawie:

Kujawy Pomorze, Nasza pasieka przed pierwszym tegorocznym miodobraniem, https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/32473-nasza-pasieka-przed-pierwszym-tegorocznym-miodobraniem, Data publikacji: 2018.05.02, Data odczytu:2018.05.09



Liczba wyświetleń artykułu: 1709

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Bastani – perskie lody szafranowe

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll