Portal Pszczelarski

Pomagamy Pszczołom w Przedszkolu nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim - relacja

pszczelarstwo mazowieckie relacja z wydarzenia Fundacja Notum edukacja pszczelarska

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola numer 3 w Nowym Dworze Mazowieckim miały okazje - dzięki ciekawym zajęciom - poznać i zrozumieć życie pszczół. W ramach miejskiej akcji "Pomagamy pszczołom" nauczycielki przedszkolnej przeprowadziły rozmaite zajęcia edukacyjne.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji NOTUM, a jego głównym celem jest oczywiście zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa – w szczególności mieszkańców powiatu nowodworskiego. W ramach projektu, poza zajęciami edukacyjnymi, tworzone są miejsca do gniazdowania owadów zapylających oraz pastwiska pszczele na tak zwanych nieużytkach.

Edukacja ekologiczna jest niezwykle ważna, więc należy ją rozpocząć już od najmłodszych lat. W związku z powyższym, inicjatorzy projektu postanowili przybliżyć najmłodszym temat pszczół i owadów zapylających. Dzieci Publicznego Przedszkola numer 3, miały więc okazję dowiedzieć się, dlaczego pszczoły nie mają żołądka oraz czy to prawda, że każda z nich żądli tylko raz w swoim życiu – odpowiedzi na te pytania pojawiły się w "Bajce o pszczołach i matce naturze".

Po zabawach ruchowych, specjalnie na ten cel przygotowanym "tańcu Pszczółki Mai" oraz zabawach z rodzicami, dzieci miały również możliwość wykonania własnych uli i pszczół. Do tego celu przedszkolaki użyły materiałów pochodzących z recyklingu.

Opracowano na podstawie:

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim, Pszczółkowe zajęcia dla rodziców w PP3, https://www.nowydwormaz.pl/15,wszystkie-aktualnosci?tresc=27250, Data publikacji: 2018.04.30, Data odczytu:2018.04.30



Liczba wyświetleń artykułu: 1199

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych