Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej walczą o grant na zielone enklawy

pszczelarstwo śląskie Stowarzyszenie Inicjatywy Dąbrowskiej UPrawiaj Miasto

Autorzy projektu z Dąbrowy Górniczej walczą o grant w wysokości 50 tysięcy złotych. Projekt pod nazwą UPrawiaj Miasto zakłada stworzenie 4 enklaw zieleni w postaci ogródków miejskich przyjaznych zarówno mieszkańcom, jak i owadom. Głosowanie w ramach III edycji programu LECHSTARTER trwa do 17 maja 2018 r.

LECHSTARETER to akcja społeczna mająca na celu aktywizację mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie ich do wprowadzenia zmian we własnym otoczeniu miejskim. Inicjatorzy projektu przeznaczyli na ten cel aż milion złotych, który zostanie rozdysponowany między 15 najlepszych inicjatyw. O wygraną walczy miedzy innymi projekt z Dąbrowy Górniczej.

Jak czytamy na stronie konkursu, na której można oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, inicjatywa UPrawiaj Miasto to inicjatywa zakładająca stworzenie czterech ogródków miejskich, będących inspiracja dla innych mieszkańców do zmiany przestrzeni wokół siebie. Zgodnie z założeniami projektu, o zieleń miejską zatroszczyć mieliby się wszyscy mieszkańcy. Planuje się również stworzenie tam specjalnych miejsc przyjaznych owadom oraz postawienie uli.

Jak twierdzi jeden z inicjatorów akcji UPrawiaj Miasto - temat aranżacji zieleni miejskiej coraz częściej pojawia się w rozmowach z mieszkańcami. Dowodem zaangażowania społeczności w tego typu akcje jest chociażby ogród społeczny w Fabryce Pełnej Życia, w projektowanie i tworzenie którego zaangażowało się wiele osób.

Głosowanie na wybrany projekt w ramach akcji LECHSTARTER odbywa się za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony (https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0309-FD5C86), głosy można dodawać codziennie do 17 maja 2018 r.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl Sosnowiec, Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chcą założyć ogrody społeczne i sprowadzić do nich pszczoły, http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,23303842,mieszkancy-dabrowy-gorniczej-chca-zalozyc-ogrody-spoleczne-i.html, Data publikacji: 2018.04.22, Data odczytu: 2018.04.29Liczba wyświetleń artykułu: 655

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.