Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej walczą o grant na zielone enklawy

pszczelarstwo śląskie Stowarzyszenie Inicjatywy Dąbrowskiej UPrawiaj Miasto

Autorzy projektu z Dąbrowy Górniczej walczą o grant w wysokości 50 tysięcy złotych. Projekt pod nazwą UPrawiaj Miasto zakłada stworzenie 4 enklaw zieleni w postaci ogródków miejskich przyjaznych zarówno mieszkańcom, jak i owadom. Głosowanie w ramach III edycji programu LECHSTARTER trwa do 17 maja 2018 r.

LECHSTARETER to akcja społeczna mająca na celu aktywizację mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie ich do wprowadzenia zmian we własnym otoczeniu miejskim. Inicjatorzy projektu przeznaczyli na ten cel aż milion złotych, który zostanie rozdysponowany między 15 najlepszych inicjatyw. O wygraną walczy miedzy innymi projekt z Dąbrowy Górniczej.

Jak czytamy na stronie konkursu, na której można oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, inicjatywa UPrawiaj Miasto to inicjatywa zakładająca stworzenie czterech ogródków miejskich, będących inspiracja dla innych mieszkańców do zmiany przestrzeni wokół siebie. Zgodnie z założeniami projektu, o zieleń miejską zatroszczyć mieliby się wszyscy mieszkańcy. Planuje się również stworzenie tam specjalnych miejsc przyjaznych owadom oraz postawienie uli.

Jak twierdzi jeden z inicjatorów akcji UPrawiaj Miasto - temat aranżacji zieleni miejskiej coraz częściej pojawia się w rozmowach z mieszkańcami. Dowodem zaangażowania społeczności w tego typu akcje jest chociażby ogród społeczny w Fabryce Pełnej Życia, w projektowanie i tworzenie którego zaangażowało się wiele osób.

Głosowanie na wybrany projekt w ramach akcji LECHSTARTER odbywa się za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony (https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0309-FD5C86), głosy można dodawać codziennie do 17 maja 2018 r.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl Sosnowiec, Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chcą założyć ogrody społeczne i sprowadzić do nich pszczoły, http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,23303842,mieszkancy-dabrowy-gorniczej-chca-zalozyc-ogrody-spoleczne-i.html, Data publikacji: 2018.04.22, Data odczytu: 2018.04.29Liczba wyświetleń artykułu: 874

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?