Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej walczą o grant na zielone enklawy

pszczelarstwo śląskie Stowarzyszenie Inicjatywy Dąbrowskiej UPrawiaj Miasto

Autorzy projektu z Dąbrowy Górniczej walczą o grant w wysokości 50 tysięcy złotych. Projekt pod nazwą UPrawiaj Miasto zakłada stworzenie 4 enklaw zieleni w postaci ogródków miejskich przyjaznych zarówno mieszkańcom, jak i owadom. Głosowanie w ramach III edycji programu LECHSTARTER trwa do 17 maja 2018 r.

LECHSTARETER to akcja społeczna mająca na celu aktywizację mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie ich do wprowadzenia zmian we własnym otoczeniu miejskim. Inicjatorzy projektu przeznaczyli na ten cel aż milion złotych, który zostanie rozdysponowany między 15 najlepszych inicjatyw. O wygraną walczy miedzy innymi projekt z Dąbrowy Górniczej.

Jak czytamy na stronie konkursu, na której można oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, inicjatywa UPrawiaj Miasto to inicjatywa zakładająca stworzenie czterech ogródków miejskich, będących inspiracja dla innych mieszkańców do zmiany przestrzeni wokół siebie. Zgodnie z założeniami projektu, o zieleń miejską zatroszczyć mieliby się wszyscy mieszkańcy. Planuje się również stworzenie tam specjalnych miejsc przyjaznych owadom oraz postawienie uli.

Jak twierdzi jeden z inicjatorów akcji UPrawiaj Miasto - temat aranżacji zieleni miejskiej coraz częściej pojawia się w rozmowach z mieszkańcami. Dowodem zaangażowania społeczności w tego typu akcje jest chociażby ogród społeczny w Fabryce Pełnej Życia, w projektowanie i tworzenie którego zaangażowało się wiele osób.

Głosowanie na wybrany projekt w ramach akcji LECHSTARTER odbywa się za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony (https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0309-FD5C86), głosy można dodawać codziennie do 17 maja 2018 r.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl Sosnowiec, Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chcą założyć ogrody społeczne i sprowadzić do nich pszczoły, http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,23303842,mieszkancy-dabrowy-gorniczej-chca-zalozyc-ogrody-spoleczne-i.html, Data publikacji: 2018.04.22, Data odczytu: 2018.04.29Liczba wyświetleń artykułu: 728

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Podstawowe cechy produkcyjne pszczół miodnych - rojliwość i odporność na choroby

Budowa pszczoły miodnej - przewód pokarmowy i cewki Malpighiego

Wymiary ramek pszczelich

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Bananowe chipsy z miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczoły na dachu – hotelowy pomysł na ekologię

II Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II