Portal Pszczelarski

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej walczą o grant na zielone enklawy

pszczelarstwo śląskie Stowarzyszenie Inicjatywy Dąbrowskiej UPrawiaj Miasto

Autorzy projektu z Dąbrowy Górniczej walczą o grant w wysokości 50 tysięcy złotych. Projekt pod nazwą UPrawiaj Miasto zakłada stworzenie 4 enklaw zieleni w postaci ogródków miejskich przyjaznych zarówno mieszkańcom, jak i owadom. Głosowanie w ramach III edycji programu LECHSTARTER trwa do 17 maja 2018 r.

LECHSTARETER to akcja społeczna mająca na celu aktywizację mieszkańców polskich miast oraz zachęcenie ich do wprowadzenia zmian we własnym otoczeniu miejskim. Inicjatorzy projektu przeznaczyli na ten cel aż milion złotych, który zostanie rozdysponowany między 15 najlepszych inicjatyw. O wygraną walczy miedzy innymi projekt z Dąbrowy Górniczej.

Jak czytamy na stronie konkursu, na której można oddawać głosy na wybrany przez siebie projekt, inicjatywa UPrawiaj Miasto to inicjatywa zakładająca stworzenie czterech ogródków miejskich, będących inspiracja dla innych mieszkańców do zmiany przestrzeni wokół siebie. Zgodnie z założeniami projektu, o zieleń miejską zatroszczyć mieliby się wszyscy mieszkańcy. Planuje się również stworzenie tam specjalnych miejsc przyjaznych owadom oraz postawienie uli.

Jak twierdzi jeden z inicjatorów akcji UPrawiaj Miasto - temat aranżacji zieleni miejskiej coraz częściej pojawia się w rozmowach z mieszkańcami. Dowodem zaangażowania społeczności w tego typu akcje jest chociażby ogród społeczny w Fabryce Pełnej Życia, w projektowanie i tworzenie którego zaangażowało się wiele osób.

Głosowanie na wybrany projekt w ramach akcji LECHSTARTER odbywa się za pośrednictwem specjalnie dedykowanej strony (https://lechstarter.urbanforms.org/projekty/R-0309-FD5C86), głosy można dodawać codziennie do 17 maja 2018 r.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl Sosnowiec, Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej chcą założyć ogrody społeczne i sprowadzić do nich pszczoły, http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,23303842,mieszkancy-dabrowy-gorniczej-chca-zalozyc-ogrody-spoleczne-i.html, Data publikacji: 2018.04.22, Data odczytu: 2018.04.29Liczba wyświetleń artykułu: 777

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Pszczelarz u przedszkolaków z Jastrzębiej Góry 2017

XXII Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach

Maciejowskie Miodu Smakowanie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Kaczka po mazursku

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasto z mąką z czarnego ryżu