Portal Pszczelarski

Flying Bodies Across The Fields - spektakl inspirowany językiem pszczół

pszczelarstwo pomorskie sztuka pszczelarska Flying Bodies Across The Fields

22 kwietnia 2018 roku w gdańskim Klubie Żak miał premierę innowacyjny spektakl taneczny z udziałem drona imitującego pszczołę. Flying Bodies Across The Fileds to, niosące ekologiczne przesłanie, widowisko taneczne przygotowane przez trzy artystki z Francji w ramach dziesiątej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Jak czytamy na portalu Gdańsk.pl oraz na stronie wydarzenia, trzy tancerki z Paryża - Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse, pod opieką choreografa Gwyna Embertona przygotowały taneczny spektakl zainspirowany zmianami zachodzącymi w naszym środowisku. Artyści chcą zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii w życiu człowieka. Pszczoły, które od zarania dziejów były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu, stają się niepotrzebne. Owady zapylające wymieniane są na drony, które powoli je zastępują. Człowiek natomiast - dzięki technice - staje się samowystarczalny. Spektakl przedstawia właśnie tę przemianę.

Pszczele motywy pojawiły się zarówno w choreografii spektaklu, jak i w jego warstwie dźwiękowej. W rolę owada wciela się - pilotowany przez Bartosza Winieckiego - mały dron. Jego ruch ma imitować pszczeli taniec, jaki odbywa się między kwiatami, w które wcielają się artystki. Muzyka w spektaklu również nawiązuje do życia owadów. W ścieżkę dźwiękową zostały bowiem wkomponowane odgłosy pochodzące z ula.

Opracowano na podstawie:

Portal Miasta Gdańska, 10. Gdański Festiwal Tańca. W Klubie Żak spektakl inspirowany językiem pszczół i kwiatów, http://www.gdansk.pl/wiadomosci/10-Gdansk-Festiwal-Tanca-W-Klubie-Zak-spektakl-inspirowany-jezykiem-pszczol-i-kwiatow,a,107254, Data publikacji: 2018.04.20, Data odczytu:2018.04.26

Czytaj również:

B-Droid - automatyczny system do zapylania roślin

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodneLiczba wyświetleń artykułu: 1218

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem