Portal Pszczelarski

Flying Bodies Across The Fields - spektakl inspirowany językiem pszczół

pszczelarstwo pomorskie sztuka pszczelarska Flying Bodies Across The Fields

22 kwietnia 2018 roku w gdańskim Klubie Żak miał premierę innowacyjny spektakl taneczny z udziałem drona imitującego pszczołę. Flying Bodies Across The Fileds to, niosące ekologiczne przesłanie, widowisko taneczne przygotowane przez trzy artystki z Francji w ramach dziesiątej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Jak czytamy na portalu Gdańsk.pl oraz na stronie wydarzenia, trzy tancerki z Paryża - Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse, pod opieką choreografa Gwyna Embertona przygotowały taneczny spektakl zainspirowany zmianami zachodzącymi w naszym środowisku. Artyści chcą zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii w życiu człowieka. Pszczoły, które od zarania dziejów były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu, stają się niepotrzebne. Owady zapylające wymieniane są na drony, które powoli je zastępują. Człowiek natomiast - dzięki technice - staje się samowystarczalny. Spektakl przedstawia właśnie tę przemianę.

Pszczele motywy pojawiły się zarówno w choreografii spektaklu, jak i w jego warstwie dźwiękowej. W rolę owada wciela się - pilotowany przez Bartosza Winieckiego - mały dron. Jego ruch ma imitować pszczeli taniec, jaki odbywa się między kwiatami, w które wcielają się artystki. Muzyka w spektaklu również nawiązuje do życia owadów. W ścieżkę dźwiękową zostały bowiem wkomponowane odgłosy pochodzące z ula.

Opracowano na podstawie:

Portal Miasta Gdańska, 10. Gdański Festiwal Tańca. W Klubie Żak spektakl inspirowany językiem pszczół i kwiatów, http://www.gdansk.pl/wiadomosci/10-Gdansk-Festiwal-Tanca-W-Klubie-Zak-spektakl-inspirowany-jezykiem-pszczol-i-kwiatow,a,107254, Data publikacji: 2018.04.20, Data odczytu:2018.04.26

Czytaj również:

B-Droid - automatyczny system do zapylania roślin

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodneLiczba wyświetleń artykułu: 1112

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół