Portal Pszczelarski

Flying Bodies Across The Fields - spektakl inspirowany językiem pszczół

pszczelarstwo pomorskie sztuka pszczelarska Flying Bodies Across The Fields

22 kwietnia 2018 roku w gdańskim Klubie Żak miał premierę innowacyjny spektakl taneczny z udziałem drona imitującego pszczołę. Flying Bodies Across The Fileds to, niosące ekologiczne przesłanie, widowisko taneczne przygotowane przez trzy artystki z Francji w ramach dziesiątej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Jak czytamy na portalu Gdańsk.pl oraz na stronie wydarzenia, trzy tancerki z Paryża - Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse, pod opieką choreografa Gwyna Embertona przygotowały taneczny spektakl zainspirowany zmianami zachodzącymi w naszym środowisku. Artyści chcą zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii w życiu człowieka. Pszczoły, które od zarania dziejów były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu, stają się niepotrzebne. Owady zapylające wymieniane są na drony, które powoli je zastępują. Człowiek natomiast - dzięki technice - staje się samowystarczalny. Spektakl przedstawia właśnie tę przemianę.

Pszczele motywy pojawiły się zarówno w choreografii spektaklu, jak i w jego warstwie dźwiękowej. W rolę owada wciela się - pilotowany przez Bartosza Winieckiego - mały dron. Jego ruch ma imitować pszczeli taniec, jaki odbywa się między kwiatami, w które wcielają się artystki. Muzyka w spektaklu również nawiązuje do życia owadów. W ścieżkę dźwiękową zostały bowiem wkomponowane odgłosy pochodzące z ula.

Opracowano na podstawie:

Portal Miasta Gdańska, 10. Gdański Festiwal Tańca. W Klubie Żak spektakl inspirowany językiem pszczół i kwiatów, http://www.gdansk.pl/wiadomosci/10-Gdansk-Festiwal-Tanca-W-Klubie-Zak-spektakl-inspirowany-jezykiem-pszczol-i-kwiatow,a,107254, Data publikacji: 2018.04.20, Data odczytu:2018.04.26

Czytaj również:

B-Droid - automatyczny system do zapylania roślin

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodneLiczba wyświetleń artykułu: 1016

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski