Portal Pszczelarski

Flying Bodies Across The Fields - spektakl inspirowany językiem pszczół

pszczelarstwo pomorskie sztuka pszczelarska Flying Bodies Across The Fields

22 kwietnia 2018 roku w gdańskim Klubie Żak miał premierę innowacyjny spektakl taneczny z udziałem drona imitującego pszczołę. Flying Bodies Across The Fileds to, niosące ekologiczne przesłanie, widowisko taneczne przygotowane przez trzy artystki z Francji w ramach dziesiątej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Jak czytamy na portalu Gdańsk.pl oraz na stronie wydarzenia, trzy tancerki z Paryża - Veronika Akopova, Nora Le Guen, Nina Josse, pod opieką choreografa Gwyna Embertona przygotowały taneczny spektakl zainspirowany zmianami zachodzącymi w naszym środowisku. Artyści chcą zwrócić uwagę na ogromne znaczenie technologii w życiu człowieka. Pszczoły, które od zarania dziejów były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu, stają się niepotrzebne. Owady zapylające wymieniane są na drony, które powoli je zastępują. Człowiek natomiast - dzięki technice - staje się samowystarczalny. Spektakl przedstawia właśnie tę przemianę.

Pszczele motywy pojawiły się zarówno w choreografii spektaklu, jak i w jego warstwie dźwiękowej. W rolę owada wciela się - pilotowany przez Bartosza Winieckiego - mały dron. Jego ruch ma imitować pszczeli taniec, jaki odbywa się między kwiatami, w które wcielają się artystki. Muzyka w spektaklu również nawiązuje do życia owadów. W ścieżkę dźwiękową zostały bowiem wkomponowane odgłosy pochodzące z ula.

Opracowano na podstawie:

Portal Miasta Gdańska, 10. Gdański Festiwal Tańca. W Klubie Żak spektakl inspirowany językiem pszczół i kwiatów, http://www.gdansk.pl/wiadomosci/10-Gdansk-Festiwal-Tanca-W-Klubie-Zak-spektakl-inspirowany-jezykiem-pszczol-i-kwiatow,a,107254, Data publikacji: 2018.04.20, Data odczytu:2018.04.26

Czytaj również:

B-Droid - automatyczny system do zapylania roślin

Dźwięki wydawane przez pszczoły miodneLiczba wyświetleń artykułu: 793

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.