Portal Pszczelarski

Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

22 kwietnia 2018 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbył się rodzinny piknik z okazji Dnia Ziemi. Nie mogło oczywiście przy tej okazji zabraknąć warsztatów pszczelarskich.

W Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele", wspólnie z przybyłymi rodzinami, wykonano wiosenny przegląd rodzin. Dzieci pod opieką rodziców mogły przebrać się w stroje pszczelarskie, a następnie udać się do pasieki, w której pomagały w podawaniu węzy do uli oraz sprawdzeniu kondycji pszczelich rodzin. Również dzikie pszczoły zamieszkujące pasiekę edukacyjną były tego dnia bardzo aktywne. Na oczach widzów murarki ogrodowe z wielkim zapałem murowały swoje gniazda.

Kto nie był, niech żałuje! Sezon mamy w pełni. Przyroda wprost eksploduje pyłkiem i nektarem. Pszczele rodziny zamieszkujące Śląski Ogród Botaniczny rozwijają się w zawrotnym tempie. Na dokładkę, do pełni szczęścia dorzucili się okoliczni rolnicy, którzy w tym roku wysiali całe hektary rzepaku tuż za płotem!

Warsztaty 22 kwietnia odbyły się przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Rzeczywiście Matka Ziemia pokazała się tego dnia ze swojej najlepszej strony. Gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie kwitnące drzewa, krzewy i mniszek. Uczestnicy warsztatów widzieli na własne oczy, że pszczoły pracują teraz bez wytchnienia. Zajęcia edukacyjne poprowadzili: Adam Kieczka oraz
Krzysztof Poppe, którym serdecznie dziękujemy za ciekawy pokaz pracy pszczelarza.

To już trzeci rok od uruchomienia Pasieki Edukacyjnej, całe rodziny przedszkola oraz szkoły mogą zobaczyć prawdziwe życie wewnątrz pszczelego ula.

Zapraszamy na kolejne zajęcia przy ulach 13 maja 2018 r. Nie zapomnijcie o rezerwacji miejsca na stronie www.pasiekaedukacyjna.pl.



Liczba wyświetleń artykułu: 1106

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lukasz_Baniak 2018-04-29 10:27:27

Oby więcej takich inicjatyw. Im więcej robi się dla pszczół, tym większa świadomość znaczenia tych owadów wśród społeczeństwa. Edukacja najmłodszych to podstawa.



  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem