Portal Pszczelarski

Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

pszczelarstwo śląskie relacja z wydarzenia Dzień Ziemi w Śląskim Ogrodzie Botanicznym Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

22 kwietnia 2018 roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbył się rodzinny piknik z okazji Dnia Ziemi. Nie mogło oczywiście przy tej okazji zabraknąć warsztatów pszczelarskich.

W Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele", wspólnie z przybyłymi rodzinami, wykonano wiosenny przegląd rodzin. Dzieci pod opieką rodziców mogły przebrać się w stroje pszczelarskie, a następnie udać się do pasieki, w której pomagały w podawaniu węzy do uli oraz sprawdzeniu kondycji pszczelich rodzin. Również dzikie pszczoły zamieszkujące pasiekę edukacyjną były tego dnia bardzo aktywne. Na oczach widzów murarki ogrodowe z wielkim zapałem murowały swoje gniazda.

Kto nie był, niech żałuje! Sezon mamy w pełni. Przyroda wprost eksploduje pyłkiem i nektarem. Pszczele rodziny zamieszkujące Śląski Ogród Botaniczny rozwijają się w zawrotnym tempie. Na dokładkę, do pełni szczęścia dorzucili się okoliczni rolnicy, którzy w tym roku wysiali całe hektary rzepaku tuż za płotem!

Warsztaty 22 kwietnia odbyły się przy okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Rzeczywiście Matka Ziemia pokazała się tego dnia ze swojej najlepszej strony. Gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie kwitnące drzewa, krzewy i mniszek. Uczestnicy warsztatów widzieli na własne oczy, że pszczoły pracują teraz bez wytchnienia. Zajęcia edukacyjne poprowadzili: Adam Kieczka oraz
Krzysztof Poppe, którym serdecznie dziękujemy za ciekawy pokaz pracy pszczelarza.

To już trzeci rok od uruchomienia Pasieki Edukacyjnej, całe rodziny przedszkola oraz szkoły mogą zobaczyć prawdziwe życie wewnątrz pszczelego ula.

Zapraszamy na kolejne zajęcia przy ulach 13 maja 2018 r. Nie zapomnijcie o rezerwacji miejsca na stronie www.pasiekaedukacyjna.pl.



Liczba wyświetleń artykułu: 1327

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lukasz_Baniak 2018-04-29 10:27:27

Oby więcej takich inicjatyw. Im więcej robi się dla pszczół, tym większa świadomość znaczenia tych owadów wśród społeczeństwa. Edukacja najmłodszych to podstawa.



  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Pszczoły w szkole w czerwcu

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie