Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie dla dzieci w Łodzi 2018

wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie maj 2018 2018 Łódź Pasieka MIDO

W celu propagowania wiedzy o pszczołach u najmłodszych oraz kształtowania postawy proekologicznej w dniu 04.05.2018 r. (piątek) o godzinie 17:00 w kawiarni Tubajka w Łodzi (teren Parku Źródliska, obok łódzkiej Palmiarni) odbędą się warsztaty pszczelarskie.

Organizatorzy chcą pokazać, że zawód pszczelarza to bardzo wdzięczne i pasjonujące zajęcie, i tym samym zachęcić młodych adeptów do pogłębiania wiedzy w tym temacie. Pragną, aby po zajeciach dzieci nie odczuwały strachu przy kontakcie z pszczołami, ale czerpały radość z obcowania z naturą.

Uczestnicy warsztatów podczas spotkania poznają terminy takie jak: pasieka, rój, truteń, a nawet dowiedzą się, czy królowa pszczół nosi koronę. Poruszony zostanie również temat budowy ula, codziennej pracy na pasiece, a także tego, dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska i człowieka. Dzieci będą mogły na żywo zobaczyć niezbędne przybory pasieczne takie jak: podkurzać, dłuto, zmiotka, odsklepiacz. Poza tym przyjrzą się ramkom pszczelim z suszem, nakropem i miodem. Będzie czas na przymiarkę rękawic, bluz i kapeluszy pasiecznych.

Co więcej, każdy z uczestników wykona świece z prawdziwego wosku pszczelego - będzie to wspaniała pamiątka po zajęciach, oraz dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzyma nasiona roślin miododajnych, dzięki którym sam będzie mógł pomagać pszczołom.

Na koniec zaplanowana jest degustacja rożnych rodzajów miodów i wybór najlepszego.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy:

 

Słów kilka o Pasiece MIDO - organizatorze wydarzenia

"Jesteśmy młodym małżeństwem, które od niedawna dumnie nazywa siebie pszczelarzami. Jeszcze kilka lat temu pszczelarstwo było dla nas tylko ciekawym i relaksującym hobby, które obecnie zmienia się w pełnoetatowe zajęcie. Poprzez warsztaty i szkolenia chcemy zarazić jak największe grono osób tą szlachetną i wdzięczną pasją. Na naszym przykładzie wyraźnie widać, że pszczelarstwem można zająć się bez względu na wiek i wykonywany zawód. Gwarantujemy, że po spotkaniu z nami, pszczoły co najmniej Was zaciekawią!"

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1645

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.