Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Holandia bzyczy - innowacyjna inicjatywa holenderskich muzeów

pszczelarstwo na świecie wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska wystawa pszczelarska 2018 Holandia Bzyczy

Do 16 września 2018 roku potrwa niezwykła wystawa w jedenastu holenderskich muzeach. Wystawa o nazwie "Holandia Bzyczy" jest częścią ogólnokrajowej kampanii.

Wystawa ma na celu przybliżenie społeczeństwu sposobu życia i działalności dzikich pszczół. Jak możemy przeczytać na stronie poświęconej akcji, holenderskie pszczoły są w niebezpieczeństwie, ponieważ aż połowa z 358 gatunków jest zagrożona. Największym problemem z jakim borykają się owady jest brak jedzenia i możliwości gniazdowania. Jest to bezpośredni rezultat intensywnego rolnictwa na dużą skalę, urbanizacji oraz nastawionego na wydajność zarządzania terenami zielonymi.

W ramach ogólnokrajowej akcji edukacyjnej, organizowane są między innymi warsztaty dla dzieci, spotkania informacyjne i szkolenia. Wystawa, jaka rusza jednocześnie w jedenastu holenderskich muzeach, pozwoli gościom zrozumieć istotną pracę pszczół oraz poczuć się przez chwilę na czym polega ich życie.

Opracowano na podstawie:

Nasze-radio.nl, Jedenaście holenderskich muzeów otwiera wystawę o życiu dzikiej pszczoły, https://nasze-radio.nl/pl/wydarzenie/jedenascie-holenderskich-muzeow-otwiera-wystawe-o-zyciu-dzikiej-pszczoly.html, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.15Liczba wyświetleń artykułu: 1122

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu