Portal Pszczelarski

Holandia bzyczy - innowacyjna inicjatywa holenderskich muzeów

pszczelarstwo na świecie wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska wystawa pszczelarska 2018 Holandia Bzyczy

Do 16 września 2018 roku potrwa niezwykła wystawa w jedenastu holenderskich muzeach. Wystawa o nazwie "Holandia Bzyczy" jest częścią ogólnokrajowej kampanii.

Wystawa ma na celu przybliżenie społeczeństwu sposobu życia i działalności dzikich pszczół. Jak możemy przeczytać na stronie poświęconej akcji, holenderskie pszczoły są w niebezpieczeństwie, ponieważ aż połowa z 358 gatunków jest zagrożona. Największym problemem z jakim borykają się owady jest brak jedzenia i możliwości gniazdowania. Jest to bezpośredni rezultat intensywnego rolnictwa na dużą skalę, urbanizacji oraz nastawionego na wydajność zarządzania terenami zielonymi.

W ramach ogólnokrajowej akcji edukacyjnej, organizowane są między innymi warsztaty dla dzieci, spotkania informacyjne i szkolenia. Wystawa, jaka rusza jednocześnie w jedenastu holenderskich muzeach, pozwoli gościom zrozumieć istotną pracę pszczół oraz poczuć się przez chwilę na czym polega ich życie.

Opracowano na podstawie:

Nasze-radio.nl, Jedenaście holenderskich muzeów otwiera wystawę o życiu dzikiej pszczoły, https://nasze-radio.nl/pl/wydarzenie/jedenascie-holenderskich-muzeow-otwiera-wystawe-o-zyciu-dzikiej-pszczoly.html, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.15Liczba wyświetleń artykułu: 1202

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bananowe chipsy z miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie