Portal Pszczelarski

80 lat Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu

pszczelarstwo łódzkie Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu Czesław Koprysa Marek Boroski

Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu 15 kwietnia 2018 roku obchodziło swoje 80. urodziny. Jubileusz połączono z targami "Wiosna w pasiece". Była to również okazja do przyznania odznaczeń zasłużonym członkom oraz działaczom.

Oficjalna cześć uroczystości odbyła się w Restauracji Szkiełka, gdzie inż. Czesław Koprysa wygłosił interesujący wykład pod tytułem: "Matka pszczela jako alternatyw rodziny pszczelej".

Uroczystym marszem w poczcie sztandarowym pszczelarze udali się na mszę świętą odprawioną przez księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, który otrzymał od pszczelarzy pamiątkowy medal. Wyróżniono również starostę łowickiego Krzysztofa Figata oraz burmistrza miasta - Krzysztofa Kalińskiego. Wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju hodowli pszczół - statuetkę Jana Dzierżonia – otrzymał, z rąk prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego , szef Regionalnego Koła Pszczelarskiego w Łowiczu, pan Marek Boroski.

Okrągły jubileusz połączono z odbywającymi się co roku targami "Wiosna w pasiece". Tegoroczne targi, odbywające się w muszli koncertowej w parku Błonia w Łowiczu, przywiodły kilkunastu wystawców z całej Polski. Przedsiębiorcy prezentowali tam wszelkie warte uwagi nowinki pszczelarskie. Zainteresowani mieli okazję obejrzeć i nabyć sprzęt pszczelarski, a także wyrobu z miodu i zdrową żywność.

Opracowano na podstawie:

Łowiczanin.info, Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu świętuje 80-lecie, http://lowiczanin.info/regionalne-kolo-pszczelarzy-w-lowiczu-swietuje-80-lecie/, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.15Liczba wyświetleń artykułu: 938

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Pierniczki świąteczne z miodem

Żurawina z miodem i wanilią