Portal Pszczelarski

80 lat Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu

pszczelarstwo łódzkie Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu Czesław Koprysa Marek Boroski

Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu 15 kwietnia 2018 roku obchodziło swoje 80. urodziny. Jubileusz połączono z targami "Wiosna w pasiece". Była to również okazja do przyznania odznaczeń zasłużonym członkom oraz działaczom.

Oficjalna cześć uroczystości odbyła się w Restauracji Szkiełka, gdzie inż. Czesław Koprysa wygłosił interesujący wykład pod tytułem: "Matka pszczela jako alternatyw rodziny pszczelej".

Uroczystym marszem w poczcie sztandarowym pszczelarze udali się na mszę świętą odprawioną przez księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, który otrzymał od pszczelarzy pamiątkowy medal. Wyróżniono również starostę łowickiego Krzysztofa Figata oraz burmistrza miasta - Krzysztofa Kalińskiego. Wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju hodowli pszczół - statuetkę Jana Dzierżonia – otrzymał, z rąk prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego , szef Regionalnego Koła Pszczelarskiego w Łowiczu, pan Marek Boroski.

Okrągły jubileusz połączono z odbywającymi się co roku targami "Wiosna w pasiece". Tegoroczne targi, odbywające się w muszli koncertowej w parku Błonia w Łowiczu, przywiodły kilkunastu wystawców z całej Polski. Przedsiębiorcy prezentowali tam wszelkie warte uwagi nowinki pszczelarskie. Zainteresowani mieli okazję obejrzeć i nabyć sprzęt pszczelarski, a także wyrobu z miodu i zdrową żywność.

Opracowano na podstawie:

Łowiczanin.info, Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu świętuje 80-lecie, http://lowiczanin.info/regionalne-kolo-pszczelarzy-w-lowiczu-swietuje-80-lecie/, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.15Liczba wyświetleń artykułu: 1034

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie