Portal Pszczelarski

80 lat Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu

pszczelarstwo łódzkie Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu Czesław Koprysa Marek Boroski

Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu 15 kwietnia 2018 roku obchodziło swoje 80. urodziny. Jubileusz połączono z targami "Wiosna w pasiece". Była to również okazja do przyznania odznaczeń zasłużonym członkom oraz działaczom.

Oficjalna cześć uroczystości odbyła się w Restauracji Szkiełka, gdzie inż. Czesław Koprysa wygłosił interesujący wykład pod tytułem: "Matka pszczela jako alternatyw rodziny pszczelej".

Uroczystym marszem w poczcie sztandarowym pszczelarze udali się na mszę świętą odprawioną przez księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę, który otrzymał od pszczelarzy pamiątkowy medal. Wyróżniono również starostę łowickiego Krzysztofa Figata oraz burmistrza miasta - Krzysztofa Kalińskiego. Wyróżnienie za wybitne zasługi dla rozwoju hodowli pszczół - statuetkę Jana Dzierżonia – otrzymał, z rąk prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego , szef Regionalnego Koła Pszczelarskiego w Łowiczu, pan Marek Boroski.

Okrągły jubileusz połączono z odbywającymi się co roku targami "Wiosna w pasiece". Tegoroczne targi, odbywające się w muszli koncertowej w parku Błonia w Łowiczu, przywiodły kilkunastu wystawców z całej Polski. Przedsiębiorcy prezentowali tam wszelkie warte uwagi nowinki pszczelarskie. Zainteresowani mieli okazję obejrzeć i nabyć sprzęt pszczelarski, a także wyrobu z miodu i zdrową żywność.

Opracowano na podstawie:

Łowiczanin.info, Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu świętuje 80-lecie, http://lowiczanin.info/regionalne-kolo-pszczelarzy-w-lowiczu-swietuje-80-lecie/, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.15



Liczba wyświetleń artykułu: 2959

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różowe stringi z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Zdrowe cukierki z miodem w trzech wersjach

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Propolis - produkt pszczeli