Portal Pszczelarski

Więcej drzew miododajnych na Warmii i Mazurach 2018

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie rośliny miododajne akcja pszczelarska

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczyna akcje sadzenia drzew miododajnych wzdłuż dróg wojewódzkich. Przeznaczono na ten cel ponad pół miliona złotych.

Podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się 16 kwietnia 2018 r. w Olsztynie, posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego – Urszula Pasławska i członek zarządu województwa - Sylwia Jaskulska poinformowały o rozpoczęciu akcji sadzenia drzew miododajnych wzdłuż dróg wojewódzkich na terenie powiatu kętrzyńskiego, mrągowskiego i giżyckiego. Jak stwierdziła Sylwia Jaskólska – akcja jest odpowiedzią na oczekiwania pszczelarzy. Planowane jest sadzenie lip drobnolistnych i klonów zwyczajnych.

Jak informuje portal Olsztyn.24 – województwo warmińsko-mazurskie jest rejonem, w którym odnotowuje się wzrost liczby pszczół. Aby więc utrzymać tę tendencję, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie otrzymał ponad 511 tysięcy złotych na zakup sadzonek i zorganizowanie akcji sadzenia drzew. Uczestniczki konferencji zapowiedziały również, iż Polskie Stronnictwo Ludowe wesprze akcję z własnych funduszy.

Opracowano na podstawie:

Olsztyn.24, Na Warmii i Mazurach będzie Więcej pszczół i miodu, https://www.olsztyn24.com/news/31803-na-warmii-i-mazurach-bedzie-wiecej-pszczol-i-miodu.html, Data publikacji: 2018.04.16, Data odczytu: 2018.04.16



Liczba wyświetleń artykułu: 1582

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Biały miód leśny z Mount Oku

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie