Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Kampania Stop pożarom traw 2018 - ruszyła

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Stop pożarom traw

Tegoroczna kampania "Stop pożarom traw" została zainaugurowania 6 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy. Dane statystyczne, między innymi z 2017 roku pokazują, że chociaż tak wiele mówi się na ten temat, ludzie nadal ryzykują życie swoje, swoich bliskich i zabierają dom zwierzętom.

Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - w 2017 roku, odnotowano niemal 37 tysięcy pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Zginęły w tym czasie dwie osoby, 101 zostało rannych. Niestety nie ma statystyk dotyczących poszkodowanych zwierząt. Z całego kraju płyną informacje o kolejnych incydentach pożarowych spowodowanych wypalaniem traw. Między innym z tego powodu zdecydowano się po raz kolejny przeprowadzić tę akcję.

Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwu skali zagrożenia płynącego z nieodpowiedzialnego wypalania traw. Dzięki sugestywnym plakatom (dostępnym do pobrania na stronie stoppozaromtraw.pl), inicjatorzy akcji starają się wpłynąć na wyobraźnię sprawców ewentualnych incydentów.

W uroczystościach inauguracyjnych wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński, który wręczył również funkcjonariuszom odznaczenia państwowe oraz przekazał strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

Opracowano na podstawie:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Zainaugurowano Kampanię Społeczną „Stop Pożarom Traw”, http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Zainaugurowano-Kampanie-Spoleczna-Stop-Pozarom-Traw/idn:36569, Data publikacji: 2018.04.06, Data odczytu: 2018.04.13Liczba wyświetleń artykułu: 973

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-04-23 18:48:43

Pytanie tylko, czy to coś da... Ci do wypalają trawę i tak dalej będą to robić. Chyba, że dostaną jakąś słoną karę.  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku