Portal Pszczelarski

Kampania Stop pożarom traw 2018 - ruszyła

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Stop pożarom traw

Tegoroczna kampania "Stop pożarom traw" została zainaugurowania 6 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy. Dane statystyczne, między innymi z 2017 roku pokazują, że chociaż tak wiele mówi się na ten temat, ludzie nadal ryzykują życie swoje, swoich bliskich i zabierają dom zwierzętom.

Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - w 2017 roku, odnotowano niemal 37 tysięcy pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Zginęły w tym czasie dwie osoby, 101 zostało rannych. Niestety nie ma statystyk dotyczących poszkodowanych zwierząt. Z całego kraju płyną informacje o kolejnych incydentach pożarowych spowodowanych wypalaniem traw. Między innym z tego powodu zdecydowano się po raz kolejny przeprowadzić tę akcję.

Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwu skali zagrożenia płynącego z nieodpowiedzialnego wypalania traw. Dzięki sugestywnym plakatom (dostępnym do pobrania na stronie stoppozaromtraw.pl), inicjatorzy akcji starają się wpłynąć na wyobraźnię sprawców ewentualnych incydentów.

W uroczystościach inauguracyjnych wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński, który wręczył również funkcjonariuszom odznaczenia państwowe oraz przekazał strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

Opracowano na podstawie:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Zainaugurowano Kampanię Społeczną „Stop Pożarom Traw”, http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Zainaugurowano-Kampanie-Spoleczna-Stop-Pozarom-Traw/idn:36569, Data publikacji: 2018.04.06, Data odczytu: 2018.04.13Liczba wyświetleń artykułu: 652

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-04-23 18:48:43

Pytanie tylko, czy to coś da... Ci do wypalają trawę i tak dalej będą to robić. Chyba, że dostaną jakąś słoną karę.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.