Portal Pszczelarski

Kampania Stop pożarom traw 2018 - ruszyła

pszczelarstwo w Polsce akcja pszczelarska Stop pożarom traw

Tegoroczna kampania "Stop pożarom traw" została zainaugurowania 6 kwietnia 2018 roku w Bydgoszczy. Dane statystyczne, między innymi z 2017 roku pokazują, że chociaż tak wiele mówi się na ten temat, ludzie nadal ryzykują życie swoje, swoich bliskich i zabierają dom zwierzętom.

Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - w 2017 roku, odnotowano niemal 37 tysięcy pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Zginęły w tym czasie dwie osoby, 101 zostało rannych. Niestety nie ma statystyk dotyczących poszkodowanych zwierząt. Z całego kraju płyną informacje o kolejnych incydentach pożarowych spowodowanych wypalaniem traw. Między innym z tego powodu zdecydowano się po raz kolejny przeprowadzić tę akcję.

Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwu skali zagrożenia płynącego z nieodpowiedzialnego wypalania traw. Dzięki sugestywnym plakatom (dostępnym do pobrania na stronie stoppozaromtraw.pl), inicjatorzy akcji starają się wpłynąć na wyobraźnię sprawców ewentualnych incydentów.

W uroczystościach inauguracyjnych wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński, który wręczył również funkcjonariuszom odznaczenia państwowe oraz przekazał strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

Opracowano na podstawie:

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Zainaugurowano Kampanię Społeczną „Stop Pożarom Traw”, http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Zainaugurowano-Kampanie-Spoleczna-Stop-Pozarom-Traw/idn:36569, Data publikacji: 2018.04.06, Data odczytu: 2018.04.13Liczba wyświetleń artykułu: 1087

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-04-23 18:48:43

Pytanie tylko, czy to coś da... Ci do wypalają trawę i tak dalej będą to robić. Chyba, że dostaną jakąś słoną karę.  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie