Portal Pszczelarski

Brak zgnilca amerykańskiego na terenie powiatu wągrowieckiego 2018

pszczelarstwo wielkopolskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w powiecie wągrowieckim

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wągrowcu poinformował, iż w związku z likwidacją ogniska zgnilca amerykańskiego wszelkie zakazy i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii z dnia 22 września 2017 roku stały się bezprzedmiotowe.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wągrowcu wydał w dniu 12 kwietnia 2018 roku rozporządzenie z którego wynika, iż na terenie uznanym we wrześniu 2017 roku za obszar zapowietrzony zgnilcem amerykańskim - choroba ta nie występuje. Zgodnie z uzasadnieniem, zawartym w rozporządzeniu, nastąpiła likwidacja ogniska choroby, a także nie stwierdzono nowych ognisk podczas perlustracji prowadzonych na tym obszarze w październiku 2017 roku oraz w kwietniu 2018 roku. W związku z powyższym, zdaniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu, celowym było uchylenie Rozporządzenia numer 1/2017 z dnia 22 września 2017 roku.

Zgodnie z uchylonym rozporządzeniem zakazane do tej pory było organizowanie wystaw i targów pszczół, przemieszczanie się bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwiu, pni pszczelich i produktów pszczelich, a także sprzętu i narzędzi używanych w pasiece.

Opracowano na podstawie:

Powiatowy Inspektrat Weterynarii w Wągrowcu, Rozporządzenie Nr 1/2018 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu, http://wagrowiec.piw.nowybip.pl/article/rozporzadzenie-nr-1-ukosnik-2018-powiatowego-lekarza-weterynarii-w-wagrowcu, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 997

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.