Portal Pszczelarski

Brak zgnilca amerykańskiego na terenie powiatu wągrowieckiego 2018

pszczelarstwo wielkopolskie zgnilec amerykański zgnilec amerykański w powiecie wągrowieckim

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wągrowcu poinformował, iż w związku z likwidacją ogniska zgnilca amerykańskiego wszelkie zakazy i nakazy zawarte w Rozporządzeniu Powiatowego Lekarza Weterynarii z dnia 22 września 2017 roku stały się bezprzedmiotowe.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wągrowcu wydał w dniu 12 kwietnia 2018 roku rozporządzenie z którego wynika, iż na terenie uznanym we wrześniu 2017 roku za obszar zapowietrzony zgnilcem amerykańskim - choroba ta nie występuje. Zgodnie z uzasadnieniem, zawartym w rozporządzeniu, nastąpiła likwidacja ogniska choroby, a także nie stwierdzono nowych ognisk podczas perlustracji prowadzonych na tym obszarze w październiku 2017 roku oraz w kwietniu 2018 roku. W związku z powyższym, zdaniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu, celowym było uchylenie Rozporządzenia numer 1/2017 z dnia 22 września 2017 roku.

Zgodnie z uchylonym rozporządzeniem zakazane do tej pory było organizowanie wystaw i targów pszczół, przemieszczanie się bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwiu, pni pszczelich i produktów pszczelich, a także sprzętu i narzędzi używanych w pasiece.

Opracowano na podstawie:

Powiatowy Inspektrat Weterynarii w Wągrowcu, Rozporządzenie Nr 1/2018 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wągrowcu, http://wagrowiec.piw.nowybip.pl/article/rozporzadzenie-nr-1-ukosnik-2018-powiatowego-lekarza-weterynarii-w-wagrowcu, Data publikacji: 2018.04.15, Data odczytu: 2018.04.17Liczba wyświetleń artykułu: 1272

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kaczka po mazursku

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Kruidnoten - holenderskie ekspresowe pierniczki z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie