Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pszczoła w naszym środowisku - konkurs pszczelarski 2018

Pszczoły na maku

wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pszczoła w naszym środowisku Krzywa Fundacja BZWBK

Konkurs "Pszczoła w naszym środowisku" organizowany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzywej (powiat legnicki). Wydarzenie to może się odbyć dzięki dofinansowaniu działań z projektu "Tu mieszkam, tu zmieniam" prowadzonego przez Fundację BZWBK. 

Głównym celem konkursu jest pogłębienie świadomości dzieci i dorosłych w kwestii zagrożeń czyhających na owady zapylające we współczesnym świecie. Jak informuje portal chojnow.pl - organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieje, że pozwoli ono na zrozumienie, zarówno dzieciom jak i dorosłym, jakie dobrodziejstwa niesie za sobą praca pszczół. 

Konkurs został podzielony na dwa moduły. Dzieci z grupy pszczedszkolnej i wczesnoszkolnej mają za zadanie stworzyć plakat pod hasłem "Ratuj pszczółkę". Każdy uczestnik może dostarczyć swoją indywidualną, wykonaną dowolną techniką pracę o wybranym przez siebie formacie. Plakat ma przedstawiać pszczołę w jej naturalnym środowisku. Natomiast grupa klas IV-VI i gimnazjum zmierzy się z zadaniem wykonania pszczoły lub innego owada zapylającego. Również w tym przypadku technika pracy jest dowolna.

Podpisane i zabezpieczone przed uszkodzeniem prace należy składać do 30 kwietnia 2018 roku w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej lub w jednej z filii znajdujących się w Białej, Dobroszowie i Rokitkach. Rozstrzygnięcie konkursu zapowiedziano na 10 maja 2018 roku.

Opracowano na podstawie:

Chojnow.pl, Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do udziały w konkursie „Pszczoły w naszym środowisku”, http://chojnow.pl/news/news/view/id/9341, Data publikacji: 2018.04.11, Data odczytu: 2018.04.11Liczba wyświetleń artykułu: 1824

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Miód z dziką różą

Lawendowe ciasto dyniowe

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich