Portal Pszczelarski

Pszczoła w naszym środowisku - konkurs pszczelarski 2018

Pszczoły na maku

wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pszczoła w naszym środowisku Krzywa Fundacja BZWBK

Konkurs "Pszczoła w naszym środowisku" organizowany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzywej (powiat legnicki). Wydarzenie to może się odbyć dzięki dofinansowaniu działań z projektu "Tu mieszkam, tu zmieniam" prowadzonego przez Fundację BZWBK. 

Głównym celem konkursu jest pogłębienie świadomości dzieci i dorosłych w kwestii zagrożeń czyhających na owady zapylające we współczesnym świecie. Jak informuje portal chojnow.pl - organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieje, że pozwoli ono na zrozumienie, zarówno dzieciom jak i dorosłym, jakie dobrodziejstwa niesie za sobą praca pszczół. 

Konkurs został podzielony na dwa moduły. Dzieci z grupy pszczedszkolnej i wczesnoszkolnej mają za zadanie stworzyć plakat pod hasłem "Ratuj pszczółkę". Każdy uczestnik może dostarczyć swoją indywidualną, wykonaną dowolną techniką pracę o wybranym przez siebie formacie. Plakat ma przedstawiać pszczołę w jej naturalnym środowisku. Natomiast grupa klas IV-VI i gimnazjum zmierzy się z zadaniem wykonania pszczoły lub innego owada zapylającego. Również w tym przypadku technika pracy jest dowolna.

Podpisane i zabezpieczone przed uszkodzeniem prace należy składać do 30 kwietnia 2018 roku w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej lub w jednej z filii znajdujących się w Białej, Dobroszowie i Rokitkach. Rozstrzygnięcie konkursu zapowiedziano na 10 maja 2018 roku.

Opracowano na podstawie:

Chojnow.pl, Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do udziały w konkursie „Pszczoły w naszym środowisku”, http://chojnow.pl/news/news/view/id/9341, Data publikacji: 2018.04.11, Data odczytu: 2018.04.11Liczba wyświetleń artykułu: 1491

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll