Portal Pszczelarski

Pszczoła w naszym środowisku - konkurs pszczelarski 2018

Pszczoły na maku

wydarzenie pszczelarskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pszczoła w naszym środowisku Krzywa Fundacja BZWBK

Konkurs "Pszczoła w naszym środowisku" organizowany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzywej (powiat legnicki). Wydarzenie to może się odbyć dzięki dofinansowaniu działań z projektu "Tu mieszkam, tu zmieniam" prowadzonego przez Fundację BZWBK. 

Głównym celem konkursu jest pogłębienie świadomości dzieci i dorosłych w kwestii zagrożeń czyhających na owady zapylające we współczesnym świecie. Jak informuje portal chojnow.pl - organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieje, że pozwoli ono na zrozumienie, zarówno dzieciom jak i dorosłym, jakie dobrodziejstwa niesie za sobą praca pszczół. 

Konkurs został podzielony na dwa moduły. Dzieci z grupy pszczedszkolnej i wczesnoszkolnej mają za zadanie stworzyć plakat pod hasłem "Ratuj pszczółkę". Każdy uczestnik może dostarczyć swoją indywidualną, wykonaną dowolną techniką pracę o wybranym przez siebie formacie. Plakat ma przedstawiać pszczołę w jej naturalnym środowisku. Natomiast grupa klas IV-VI i gimnazjum zmierzy się z zadaniem wykonania pszczoły lub innego owada zapylającego. Również w tym przypadku technika pracy jest dowolna.

Podpisane i zabezpieczone przed uszkodzeniem prace należy składać do 30 kwietnia 2018 roku w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej lub w jednej z filii znajdujących się w Białej, Dobroszowie i Rokitkach. Rozstrzygnięcie konkursu zapowiedziano na 10 maja 2018 roku.

Opracowano na podstawie:

Chojnow.pl, Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do udziały w konkursie „Pszczoły w naszym środowisku”, http://chojnow.pl/news/news/view/id/9341, Data publikacji: 2018.04.11, Data odczytu: 2018.04.11Liczba wyświetleń artykułu: 1927

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Domowa musztarda z miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul