Portal Pszczelarski

Kradzież uli w Dziennicach (k. Inowrocławia) 2018

Drewniana łyżka z miodem

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dawid Szatkowski miód zdrojowy kradzież uli kradzież uli w Inowrocławiu

Kolejna zuchwała kradzież dotknęła jednego z pszczelarzy. Dawid Szatkowski planował tworzyć regionalny przysmak: "Miód zdrojowy" i w ten sposób promować swoje miasto – Inowrocław. Niestety, prawdopodobnie na początku kwietnia 2018 r., jego 11 uli ustawionych w miejscowości Dziennice zostało skradzionych. Starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

O sprawie poinformował regionalny portal - ino.online. Złodzieje rozcięli siatkę zabezpieczającą teren pasieki, wywieźli jedenaście uli wraz z rodzinami pszczelimi oraz część sprzętu, jaki był tam składowany. Policja już prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pan Dawid podejrzewa, iż czyn został dokonany przez osoby zamieszkujące w okolicy, ponieważ część pszczół sama powróciła do pasieki. Co więcej, pszczelarz uważa, że - w związku z trudnym logistycznie zadaniem, jakim jest kradzież 11 uli wraz z pszczołami - przynajmniej jeden ze sprawców musi być osobą doświadczoną, prawdopodobnie pszczelarzem.

Dawid Szatkowski, jest producentem - znanych ze swojej jakości - uli marki PINA, a skradzione pszczoły miały dać początek "pasiece zdrojowej", jaką pszczelarz chciał stworzyć na terenie okolicznego Parku Uzdrowiskowego. Niestety w tym momencie uczula on jedynie innych pszczelarzy, by częściej zaglądali do pasiek umiejscowionych na oddalonych terenach oraz prosi o zgłaszanie ewentualnych informacji dotyczących okazyjnych cen uli lub rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:

ino.online, Okradli pasiekę. Straty na 10 tys. zł, http://ino.online/n.php?wiadomosc=30625&r=1, Data publikacji: 2018.04.09, Data odczytu: 2018.04.09Liczba wyświetleń artykułu: 1472

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom