Portal Pszczelarski

Kradzież uli w Dziennicach (k. Inowrocławia) 2018

Drewniana łyżka z miodem

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dawid Szatkowski miód zdrojowy kradzież uli kradzież uli w Inowrocławiu

Kolejna zuchwała kradzież dotknęła jednego z pszczelarzy. Dawid Szatkowski planował tworzyć regionalny przysmak: "Miód zdrojowy" i w ten sposób promować swoje miasto – Inowrocław. Niestety, prawdopodobnie na początku kwietnia 2018 r., jego 11 uli ustawionych w miejscowości Dziennice zostało skradzionych. Starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

O sprawie poinformował regionalny portal - ino.online. Złodzieje rozcięli siatkę zabezpieczającą teren pasieki, wywieźli jedenaście uli wraz z rodzinami pszczelimi oraz część sprzętu, jaki był tam składowany. Policja już prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pan Dawid podejrzewa, iż czyn został dokonany przez osoby zamieszkujące w okolicy, ponieważ część pszczół sama powróciła do pasieki. Co więcej, pszczelarz uważa, że - w związku z trudnym logistycznie zadaniem, jakim jest kradzież 11 uli wraz z pszczołami - przynajmniej jeden ze sprawców musi być osobą doświadczoną, prawdopodobnie pszczelarzem.

Dawid Szatkowski, jest producentem - znanych ze swojej jakości - uli marki PINA, a skradzione pszczoły miały dać początek "pasiece zdrojowej", jaką pszczelarz chciał stworzyć na terenie okolicznego Parku Uzdrowiskowego. Niestety w tym momencie uczula on jedynie innych pszczelarzy, by częściej zaglądali do pasiek umiejscowionych na oddalonych terenach oraz prosi o zgłaszanie ewentualnych informacji dotyczących okazyjnych cen uli lub rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:

ino.online, Okradli pasiekę. Straty na 10 tys. zł, http://ino.online/n.php?wiadomosc=30625&r=1, Data publikacji: 2018.04.09, Data odczytu: 2018.04.09



Liczba wyświetleń artykułu: 1404

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.