Portal Pszczelarski

Kradzież uli w Dziennicach (k. Inowrocławia) 2018

Drewniana łyżka z miodem

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dawid Szatkowski miód zdrojowy kradzież uli kradzież uli w Inowrocławiu

Kolejna zuchwała kradzież dotknęła jednego z pszczelarzy. Dawid Szatkowski planował tworzyć regionalny przysmak: "Miód zdrojowy" i w ten sposób promować swoje miasto – Inowrocław. Niestety, prawdopodobnie na początku kwietnia 2018 r., jego 11 uli ustawionych w miejscowości Dziennice zostało skradzionych. Starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

O sprawie poinformował regionalny portal - ino.online. Złodzieje rozcięli siatkę zabezpieczającą teren pasieki, wywieźli jedenaście uli wraz z rodzinami pszczelimi oraz część sprzętu, jaki był tam składowany. Policja już prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pan Dawid podejrzewa, iż czyn został dokonany przez osoby zamieszkujące w okolicy, ponieważ część pszczół sama powróciła do pasieki. Co więcej, pszczelarz uważa, że - w związku z trudnym logistycznie zadaniem, jakim jest kradzież 11 uli wraz z pszczołami - przynajmniej jeden ze sprawców musi być osobą doświadczoną, prawdopodobnie pszczelarzem.

Dawid Szatkowski, jest producentem - znanych ze swojej jakości - uli marki PINA, a skradzione pszczoły miały dać początek "pasiece zdrojowej", jaką pszczelarz chciał stworzyć na terenie okolicznego Parku Uzdrowiskowego. Niestety w tym momencie uczula on jedynie innych pszczelarzy, by częściej zaglądali do pasiek umiejscowionych na oddalonych terenach oraz prosi o zgłaszanie ewentualnych informacji dotyczących okazyjnych cen uli lub rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:

ino.online, Okradli pasiekę. Straty na 10 tys. zł, http://ino.online/n.php?wiadomosc=30625&r=1, Data publikacji: 2018.04.09, Data odczytu: 2018.04.09Liczba wyświetleń artykułu: 1560

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Koktajl pietruszkowy z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Tarta z brzoskwiniami i miodem

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Kaczka pieczona z miodem, jabłkami i żurawiną

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.