Portal Pszczelarski

Kradzież uli w Dziennicach (k. Inowrocławia) 2018

Drewniana łyżka z miodem

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dawid Szatkowski miód zdrojowy kradzież uli kradzież uli w Inowrocławiu

Kolejna zuchwała kradzież dotknęła jednego z pszczelarzy. Dawid Szatkowski planował tworzyć regionalny przysmak: "Miód zdrojowy" i w ten sposób promować swoje miasto – Inowrocław. Niestety, prawdopodobnie na początku kwietnia 2018 r., jego 11 uli ustawionych w miejscowości Dziennice zostało skradzionych. Starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

O sprawie poinformował regionalny portal - ino.online. Złodzieje rozcięli siatkę zabezpieczającą teren pasieki, wywieźli jedenaście uli wraz z rodzinami pszczelimi oraz część sprzętu, jaki był tam składowany. Policja już prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pan Dawid podejrzewa, iż czyn został dokonany przez osoby zamieszkujące w okolicy, ponieważ część pszczół sama powróciła do pasieki. Co więcej, pszczelarz uważa, że - w związku z trudnym logistycznie zadaniem, jakim jest kradzież 11 uli wraz z pszczołami - przynajmniej jeden ze sprawców musi być osobą doświadczoną, prawdopodobnie pszczelarzem.

Dawid Szatkowski, jest producentem - znanych ze swojej jakości - uli marki PINA, a skradzione pszczoły miały dać początek "pasiece zdrojowej", jaką pszczelarz chciał stworzyć na terenie okolicznego Parku Uzdrowiskowego. Niestety w tym momencie uczula on jedynie innych pszczelarzy, by częściej zaglądali do pasiek umiejscowionych na oddalonych terenach oraz prosi o zgłaszanie ewentualnych informacji dotyczących okazyjnych cen uli lub rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:

ino.online, Okradli pasiekę. Straty na 10 tys. zł, http://ino.online/n.php?wiadomosc=30625&r=1, Data publikacji: 2018.04.09, Data odczytu: 2018.04.09Liczba wyświetleń artykułu: 1621

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Żurawina z miodem i wanilią