Portal Pszczelarski

Kradzież uli w Dziennicach (k. Inowrocławia) 2018

Drewniana łyżka z miodem

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Dawid Szatkowski miód zdrojowy kradzież uli kradzież uli w Inowrocławiu

Kolejna zuchwała kradzież dotknęła jednego z pszczelarzy. Dawid Szatkowski planował tworzyć regionalny przysmak: "Miód zdrojowy" i w ten sposób promować swoje miasto – Inowrocław. Niestety, prawdopodobnie na początku kwietnia 2018 r., jego 11 uli ustawionych w miejscowości Dziennice zostało skradzionych. Starty oszacowano na 10 tysięcy złotych.

O sprawie poinformował regionalny portal - ino.online. Złodzieje rozcięli siatkę zabezpieczającą teren pasieki, wywieźli jedenaście uli wraz z rodzinami pszczelimi oraz część sprzętu, jaki był tam składowany. Policja już prowadzi postępowanie w tej sprawie. Pan Dawid podejrzewa, iż czyn został dokonany przez osoby zamieszkujące w okolicy, ponieważ część pszczół sama powróciła do pasieki. Co więcej, pszczelarz uważa, że - w związku z trudnym logistycznie zadaniem, jakim jest kradzież 11 uli wraz z pszczołami - przynajmniej jeden ze sprawców musi być osobą doświadczoną, prawdopodobnie pszczelarzem.

Dawid Szatkowski, jest producentem - znanych ze swojej jakości - uli marki PINA, a skradzione pszczoły miały dać początek "pasiece zdrojowej", jaką pszczelarz chciał stworzyć na terenie okolicznego Parku Uzdrowiskowego. Niestety w tym momencie uczula on jedynie innych pszczelarzy, by częściej zaglądali do pasiek umiejscowionych na oddalonych terenach oraz prosi o zgłaszanie ewentualnych informacji dotyczących okazyjnych cen uli lub rodzin pszczelich. 

Opracowano na podstawie:

ino.online, Okradli pasiekę. Straty na 10 tys. zł, http://ino.online/n.php?wiadomosc=30625&r=1, Data publikacji: 2018.04.09, Data odczytu: 2018.04.09Liczba wyświetleń artykułu: 1869

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)