Portal Pszczelarski

VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie - relacja

pszczelarstwo świętokrzyskie relacja z wydarzenia VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie Anna Gajda Józef Misiura Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim

7 kwietnia 2018 roku w Bałtowie odbyła się ósma już Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska. Głównym prelegentem w tym dniu była dr Anna Gajda z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na spotkaniu omawiano przede wszystkim tematy związane z chorobami zakaźnymi pszczół oraz sposobami zwalczania warrozy.

Zdaniem prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim, pana Józefa Misiury, konferencje odbywające się w Bałtowie dają pszczelarzom (oraz wszystkim zainteresowanym) okazje do wymiany doświadczeń oraz pozyskania niezbędnej wiedzy w zakresie hodowli pszczół. Radio Kielce informuje, iż w powiecie ostrowieckim jest 150 działających pszczelarzy. Dzięki tego typu spotkaniom, są oni w stanie uzyskać pożyteczną wiedzę od doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Podczas VIII Konferencji Pszczelarskiej w Bałtowie dr Anna Gajda zgodziła się przekazać zebranym wiele znaczących informacji dotyczących chorób pszczół oraz sposobów ich zwalczania. Według pszczelarzy, takie wydarzenia są konieczne, ponieważ sposób prowadzenia pasieki na przestrzeni lat uległ diametralnej zmianie i w dzisiejszych czasach istnieje szereg zagrożeń, jakim pszczelarz musi przeciwdziałać. 

Krzysztof Jabłoński - wójt Bałtowa - uważa, że gmina powinna wspierać regionalnych hodowców. Pszczelarze otrzymują więc wiele wsparcia - nie tylko w postaci organizowanej, co roku konferencji - ale również innych wydarzeń, takich jak na przykład Święto Pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Radio Kielce, Bez pomocy człowieka pszczoły nie przetrwają, http://www.radio.kielce.pl/post-69166, Data publikacji: 2018.04.07, Data odczytu: 2018.04.07Liczba wyświetleń artykułu: 750

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.