Portal Pszczelarski

VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie - relacja

pszczelarstwo świętokrzyskie relacja z wydarzenia VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie Anna Gajda Józef Misiura Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim

7 kwietnia 2018 roku w Bałtowie odbyła się ósma już Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska. Głównym prelegentem w tym dniu była dr Anna Gajda z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na spotkaniu omawiano przede wszystkim tematy związane z chorobami zakaźnymi pszczół oraz sposobami zwalczania warrozy.

Zdaniem prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim, pana Józefa Misiury, konferencje odbywające się w Bałtowie dają pszczelarzom (oraz wszystkim zainteresowanym) okazje do wymiany doświadczeń oraz pozyskania niezbędnej wiedzy w zakresie hodowli pszczół. Radio Kielce informuje, iż w powiecie ostrowieckim jest 150 działających pszczelarzy. Dzięki tego typu spotkaniom, są oni w stanie uzyskać pożyteczną wiedzę od doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Podczas VIII Konferencji Pszczelarskiej w Bałtowie dr Anna Gajda zgodziła się przekazać zebranym wiele znaczących informacji dotyczących chorób pszczół oraz sposobów ich zwalczania. Według pszczelarzy, takie wydarzenia są konieczne, ponieważ sposób prowadzenia pasieki na przestrzeni lat uległ diametralnej zmianie i w dzisiejszych czasach istnieje szereg zagrożeń, jakim pszczelarz musi przeciwdziałać. 

Krzysztof Jabłoński - wójt Bałtowa - uważa, że gmina powinna wspierać regionalnych hodowców. Pszczelarze otrzymują więc wiele wsparcia - nie tylko w postaci organizowanej, co roku konferencji - ale również innych wydarzeń, takich jak na przykład Święto Pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Radio Kielce, Bez pomocy człowieka pszczoły nie przetrwają, http://www.radio.kielce.pl/post-69166, Data publikacji: 2018.04.07, Data odczytu: 2018.04.07



Liczba wyświetleń artykułu: 1155

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie