Portal Pszczelarski

VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie - relacja

pszczelarstwo świętokrzyskie relacja z wydarzenia VIII Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska w Bałtowie Anna Gajda Józef Misiura Rejonowe Koło Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim

7 kwietnia 2018 roku w Bałtowie odbyła się ósma już Świętokrzyska Konferencja Pszczelarska. Głównym prelegentem w tym dniu była dr Anna Gajda z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Na spotkaniu omawiano przede wszystkim tematy związane z chorobami zakaźnymi pszczół oraz sposobami zwalczania warrozy.

Zdaniem prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Ostrowcu Świętokrzyskim, pana Józefa Misiury, konferencje odbywające się w Bałtowie dają pszczelarzom (oraz wszystkim zainteresowanym) okazje do wymiany doświadczeń oraz pozyskania niezbędnej wiedzy w zakresie hodowli pszczół. Radio Kielce informuje, iż w powiecie ostrowieckim jest 150 działających pszczelarzy. Dzięki tego typu spotkaniom, są oni w stanie uzyskać pożyteczną wiedzę od doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Podczas VIII Konferencji Pszczelarskiej w Bałtowie dr Anna Gajda zgodziła się przekazać zebranym wiele znaczących informacji dotyczących chorób pszczół oraz sposobów ich zwalczania. Według pszczelarzy, takie wydarzenia są konieczne, ponieważ sposób prowadzenia pasieki na przestrzeni lat uległ diametralnej zmianie i w dzisiejszych czasach istnieje szereg zagrożeń, jakim pszczelarz musi przeciwdziałać. 

Krzysztof Jabłoński - wójt Bałtowa - uważa, że gmina powinna wspierać regionalnych hodowców. Pszczelarze otrzymują więc wiele wsparcia - nie tylko w postaci organizowanej, co roku konferencji - ale również innych wydarzeń, takich jak na przykład Święto Pszczoły.

Opracowano na podstawie:

Radio Kielce, Bez pomocy człowieka pszczoły nie przetrwają, http://www.radio.kielce.pl/post-69166, Data publikacji: 2018.04.07, Data odczytu: 2018.04.07



Liczba wyświetleń artykułu: 1212

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele