Portal Pszczelarski

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach rozdał sadzonki lipy 2018

pszczelarstwo lubelskie lipa drobnolistna Tilia cordata Mill. sadzonki roślin miododajnych Tylko jedna lipa a pszczoła a nie znika Posadź sobie drzewko

Akcja pod hasłem "Tylko jedna lipa, a pszczoła nie znika" to promocyjno-edukacyjna akcja zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Rozdając sadzonki lipy, pomysłodawcy mają nadzieję zachęcić mieszkańców do wspierania pszczół również w swoich przydomowych ogródkach. 

Lipa drobnolistna uznawana jest za jedno na najbardziej miododajnych drzewek, dlatego właśnie sadzonkę tej rośliny zdecydowano się rozdawać podczas akcji. Niestety sadzonki były rozdawane jedynie w ciągu dwóch dni, a ilość drzewek była ograniczona. Niemniej jednak pomysłodawcy akcji mają nadzieję, iż poza rozdanymi sadzonkami, mieszkańcy gminy Trzeszczany będą systematycznie powiększali ilość roślin miododajnych w swoich ogródkach.

Podobne akcje odbywają się w wielu polskich miastach. Różnego rodzaju instytucje czy władze samorządowe starają się namawiać mieszkańców do sadzenia roślin na swoich posesjach. W ostatnich dniach na przykład w Mogilnie (województwo kujawsko-pomorskie) władze gminy rozdały chętnym około 700 sadzonek drzew i krzewów. Organizowana tam dwa razy do roku akcja "Posadź sobie drzewko" zawsze cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy, którzy przybyli po darmowe sadzonki mieli również okazję do rozmowy z leśnikiem gminnym, Panią Olgą Cierzniewską, która odpowiadała na wszelkie istotne pytania zebranych.

Opracowano na podstawie:

Gminny Ośrodek Kultury Trzeszczany, Rozdajemy sadzonki lipy, http://goktrzeszczany.pl/6015-2/, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.05

Gazeta pomorska, W Mogilnie rozdali ponad 700 sadzonek drzew i krzewów, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/a/w-mogilnie-rozdali-ponad-700-sadzonek-drzew-i-krzewow,13042056/, Data publikacji: 2018.03.26, Data odczytu: 2018.04.05Liczba wyświetleń artykułu: 794

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.