Portal Pszczelarski

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach rozdał sadzonki lipy 2018

pszczelarstwo lubelskie lipa drobnolistna Tilia cordata Mill. sadzonki roślin miododajnych Tylko jedna lipa a pszczoła a nie znika Posadź sobie drzewko

Akcja pod hasłem "Tylko jedna lipa, a pszczoła nie znika" to promocyjno-edukacyjna akcja zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Rozdając sadzonki lipy, pomysłodawcy mają nadzieję zachęcić mieszkańców do wspierania pszczół również w swoich przydomowych ogródkach. 

Lipa drobnolistna uznawana jest za jedno na najbardziej miododajnych drzewek, dlatego właśnie sadzonkę tej rośliny zdecydowano się rozdawać podczas akcji. Niestety sadzonki były rozdawane jedynie w ciągu dwóch dni, a ilość drzewek była ograniczona. Niemniej jednak pomysłodawcy akcji mają nadzieję, iż poza rozdanymi sadzonkami, mieszkańcy gminy Trzeszczany będą systematycznie powiększali ilość roślin miododajnych w swoich ogródkach.

Podobne akcje odbywają się w wielu polskich miastach. Różnego rodzaju instytucje czy władze samorządowe starają się namawiać mieszkańców do sadzenia roślin na swoich posesjach. W ostatnich dniach na przykład w Mogilnie (województwo kujawsko-pomorskie) władze gminy rozdały chętnym około 700 sadzonek drzew i krzewów. Organizowana tam dwa razy do roku akcja "Posadź sobie drzewko" zawsze cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy, którzy przybyli po darmowe sadzonki mieli również okazję do rozmowy z leśnikiem gminnym, Panią Olgą Cierzniewską, która odpowiadała na wszelkie istotne pytania zebranych.

Opracowano na podstawie:

Gminny Ośrodek Kultury Trzeszczany, Rozdajemy sadzonki lipy, http://goktrzeszczany.pl/6015-2/, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.05

Gazeta pomorska, W Mogilnie rozdali ponad 700 sadzonek drzew i krzewów, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/a/w-mogilnie-rozdali-ponad-700-sadzonek-drzew-i-krzewow,13042056/, Data publikacji: 2018.03.26, Data odczytu: 2018.04.05Liczba wyświetleń artykułu: 1072

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo