Portal Pszczelarski

Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach rozdał sadzonki lipy 2018

pszczelarstwo lubelskie lipa drobnolistna Tilia cordata Mill. sadzonki roślin miododajnych Tylko jedna lipa a pszczoła a nie znika Posadź sobie drzewko

Akcja pod hasłem "Tylko jedna lipa, a pszczoła nie znika" to promocyjno-edukacyjna akcja zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzeszczanach. Rozdając sadzonki lipy, pomysłodawcy mają nadzieję zachęcić mieszkańców do wspierania pszczół również w swoich przydomowych ogródkach. 

Lipa drobnolistna uznawana jest za jedno na najbardziej miododajnych drzewek, dlatego właśnie sadzonkę tej rośliny zdecydowano się rozdawać podczas akcji. Niestety sadzonki były rozdawane jedynie w ciągu dwóch dni, a ilość drzewek była ograniczona. Niemniej jednak pomysłodawcy akcji mają nadzieję, iż poza rozdanymi sadzonkami, mieszkańcy gminy Trzeszczany będą systematycznie powiększali ilość roślin miododajnych w swoich ogródkach.

Podobne akcje odbywają się w wielu polskich miastach. Różnego rodzaju instytucje czy władze samorządowe starają się namawiać mieszkańców do sadzenia roślin na swoich posesjach. W ostatnich dniach na przykład w Mogilnie (województwo kujawsko-pomorskie) władze gminy rozdały chętnym około 700 sadzonek drzew i krzewów. Organizowana tam dwa razy do roku akcja "Posadź sobie drzewko" zawsze cieszy się ogromną popularnością. Mieszkańcy, którzy przybyli po darmowe sadzonki mieli również okazję do rozmowy z leśnikiem gminnym, Panią Olgą Cierzniewską, która odpowiadała na wszelkie istotne pytania zebranych.

Opracowano na podstawie:

Gminny Ośrodek Kultury Trzeszczany, Rozdajemy sadzonki lipy, http://goktrzeszczany.pl/6015-2/, Data publikacji: 2018.04.04, Data odczytu: 2018.04.05

Gazeta pomorska, W Mogilnie rozdali ponad 700 sadzonek drzew i krzewów, http://www.pomorska.pl/wiadomosci/mogilno/a/w-mogilnie-rozdali-ponad-700-sadzonek-drzew-i-krzewow,13042056/, Data publikacji: 2018.03.26, Data odczytu: 2018.04.05Liczba wyświetleń artykułu: 901

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Śledzie w korzennej marynacie z miodem

Bigos z miodem

Różowe stringi z miodem

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych