Portal Pszczelarski

Powiat nyski i czeski Jesenik będą wspólnie kształcić pszczelarzy

Pszczoła.

pszczelarstwo opolskie Ziemia Nyska - Miodowa Kraina Alfred Lenkiewicz Pasieka Pszczółka współpraca pszczelarska

W ramach realizacji projektu "Ziemia Nyska - Miodowa Kraina" powiat nyski we współpracy z czeską szkołą prowadzącą edukację z zakresu prowadzenia pasieki i pszczelarstwa, planują szkolenie pszczelarzy z Polski i Czech. Pomysłodawcy planują zorganizowanie między innymi dwóch konferencji.

Jak informuje Radio Opole, współpraca między miastami będzie polegała przede wszystkim na wymianie doświadczeń oraz kształceniu pszczelarzy. Po stronie polskiej planowane jest stworzenie muzeum pszczelarstwa wraz ze szkółką krzewów miododajnych oraz zorganizowanie dwóch konferencji. Jedna z nich odbędzie się w Głuchołazach, natomiast druga w Otmuchowie. Uczniowie ze szkoły z Jesenika zostaną zaproszeni do nyskich pasiek, gdzie będzie okazja do wymiany doświadczeń i zorganizowania wspólnych szkoleń.

W ramach akcji "Powiat Nyski – Miodowa Kraina" rozpoczęto już rozdawanie paczek mieszanek nasion miododajnych, które można odbierać w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nysie. W tym samym miejscu można też poczęstować się lizakiem z propolisem. Lizaki zostały dostarczone przez Pasiekę Pszczółka, pana Alfreda Lenkiewicza w ramach akcji stworzenia lokalnych gadżetów promocyjnych programu "Powiat Nyski – Miodowa Kraina". 

Powiat nyski posiada również unikalną maskotkę promującą region, której imię zostało wyłonione w konkursie. Pszczółka nazywa się Nysia.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Nysa i Jesenik chcą wspólnie kształcić pszczelarzy, http://radio.opole.pl/100,232475,nysa-i-jesenik-chca-wspolnie-ksztalcic-pszczelar, Data publikacji: 2018.04.01, Data odczytu: 2018.04.02



Liczba wyświetleń artykułu: 1264

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-04-11 07:58:42

Brawo! To kolejny przykład na to, że pszczelarstwo nie zna granic!



  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Co robić gdy wystąpi rabunek w ulu?

Wirowanie miodu

Oznaki zatrucia pszczół Cz. 1.