Portal Pszczelarski

Pszczoły mile widziane na królewskim ślubie

Piwonia i trzmiel.

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rośliny miododajne pszczoły a ślub

Książę Harry i jego narzeczona Meghan Markle zdecydowali się w dniu swojego ślubu, otoczyć się kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych owadów zapylających. W ten sposób para zwraca uwagę na znaczenie tych istot w naturalnym ekosystemie.

Królewski ślub w Anglii jest wydarzeniem na skalę światową, a każdy szczegół tego dnia ma ogromne znaczenie. Fakt, że para zdecydowała się na wykorzystanie do dekoracji kościoła, kwiatów z Królewskich Ogrodów to jednoznaczny sygnał ich poglądów. Zarówno książę Harry jak i jego wybranka szanują naturę oraz rozumieją znaczenie owadów w ekosystemie.

Florystyka Philippa Craddock zapowiedziała, że do aranżacji użyje – w miarę możliwości – kwiatów i roślin naturalnie kwitnących w maju. Będą to prawdopodobnie gałązki buka, brzozy i grabu oraz białe róże, piwonie i naparstnica. Całość zostanie wykreowana na naturalny krajobraz dzikich łąk.

Kensington Palace podkreśla w komunikacie, iż użyte do planowanej aranżacji ślubnej rośliny stanowią wspaniałe środowisko dla pszczół i pomagają podtrzymywać całe ekosystemy, a państwo młodzi chcą w ten sposób promować zdrowe i bioróżnorodne środowisko.

Królewski ślub został zaplanowany na 19 maja 2018 roku, z uwagi na aranżacje, bardzo możliwe, iż poza zaproszonymi gośćmi, na weselu pojawią się również pszczoły i inne owady.

Opracowano na podstawie:

The Home of the Royal Family, Details of the Flowers at the Wedding of HRH Prince Henry of Wales and Ms. Meghan Markle announced, https://www.royal.uk/details-flowers-wedding-hrh-prince-henry-wales-and-ms-meghan-markle-announced, Data publikacji: 31.03.2018, Data odczytu: 2018.04.02Liczba wyświetleń artykułu: 1101

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.