Portal Pszczelarski

Pszczoły mile widziane na królewskim ślubie

Piwonia i trzmiel.

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rośliny miododajne pszczoły a ślub

Książę Harry i jego narzeczona Meghan Markle zdecydowali się w dniu swojego ślubu, otoczyć się kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych owadów zapylających. W ten sposób para zwraca uwagę na znaczenie tych istot w naturalnym ekosystemie.

Królewski ślub w Anglii jest wydarzeniem na skalę światową, a każdy szczegół tego dnia ma ogromne znaczenie. Fakt, że para zdecydowała się na wykorzystanie do dekoracji kościoła, kwiatów z Królewskich Ogrodów to jednoznaczny sygnał ich poglądów. Zarówno książę Harry jak i jego wybranka szanują naturę oraz rozumieją znaczenie owadów w ekosystemie.

Florystyka Philippa Craddock zapowiedziała, że do aranżacji użyje – w miarę możliwości – kwiatów i roślin naturalnie kwitnących w maju. Będą to prawdopodobnie gałązki buka, brzozy i grabu oraz białe róże, piwonie i naparstnica. Całość zostanie wykreowana na naturalny krajobraz dzikich łąk.

Kensington Palace podkreśla w komunikacie, iż użyte do planowanej aranżacji ślubnej rośliny stanowią wspaniałe środowisko dla pszczół i pomagają podtrzymywać całe ekosystemy, a państwo młodzi chcą w ten sposób promować zdrowe i bioróżnorodne środowisko.

Królewski ślub został zaplanowany na 19 maja 2018 roku, z uwagi na aranżacje, bardzo możliwe, iż poza zaproszonymi gośćmi, na weselu pojawią się również pszczoły i inne owady.

Opracowano na podstawie:

The Home of the Royal Family, Details of the Flowers at the Wedding of HRH Prince Henry of Wales and Ms. Meghan Markle announced, https://www.royal.uk/details-flowers-wedding-hrh-prince-henry-wales-and-ms-meghan-markle-announced, Data publikacji: 31.03.2018, Data odczytu: 2018.04.02Liczba wyświetleń artykułu: 1631

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Gniazdka z ciasta kataifi z miodem

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Kuskus z warzywami, ziarnami i miodem

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową