Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pszczoły mile widziane na królewskim ślubie

Piwonia i trzmiel.

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii rośliny miododajne pszczoły a ślub

Książę Harry i jego narzeczona Meghan Markle zdecydowali się w dniu swojego ślubu, otoczyć się kwiatami przyjaznymi dla pszczół i innych owadów zapylających. W ten sposób para zwraca uwagę na znaczenie tych istot w naturalnym ekosystemie.

Królewski ślub w Anglii jest wydarzeniem na skalę światową, a każdy szczegół tego dnia ma ogromne znaczenie. Fakt, że para zdecydowała się na wykorzystanie do dekoracji kościoła, kwiatów z Królewskich Ogrodów to jednoznaczny sygnał ich poglądów. Zarówno książę Harry jak i jego wybranka szanują naturę oraz rozumieją znaczenie owadów w ekosystemie.

Florystyka Philippa Craddock zapowiedziała, że do aranżacji użyje – w miarę możliwości – kwiatów i roślin naturalnie kwitnących w maju. Będą to prawdopodobnie gałązki buka, brzozy i grabu oraz białe róże, piwonie i naparstnica. Całość zostanie wykreowana na naturalny krajobraz dzikich łąk.

Kensington Palace podkreśla w komunikacie, iż użyte do planowanej aranżacji ślubnej rośliny stanowią wspaniałe środowisko dla pszczół i pomagają podtrzymywać całe ekosystemy, a państwo młodzi chcą w ten sposób promować zdrowe i bioróżnorodne środowisko.

Królewski ślub został zaplanowany na 19 maja 2018 roku, z uwagi na aranżacje, bardzo możliwe, iż poza zaproszonymi gośćmi, na weselu pojawią się również pszczoły i inne owady.

Opracowano na podstawie:

The Home of the Royal Family, Details of the Flowers at the Wedding of HRH Prince Henry of Wales and Ms. Meghan Markle announced, https://www.royal.uk/details-flowers-wedding-hrh-prince-henry-wales-and-ms-meghan-markle-announced, Data publikacji: 31.03.2018, Data odczytu: 2018.04.02Liczba wyświetleń artykułu: 1572

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Kurczak w różowej marynacie

Sałatka z kurczakiem, marynowanym pieprzem i miodem

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szybki piernik z miodem na święta

Krem jaglany z prażonym jabłkiem, rodzynkami i miodem

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem