Portal Pszczelarski

Marketing pszczelarski – etykieta

Na zdjęciu: słoiki z miodem manuka. Źródło zdjęcia: nutritionwarehouse.com.au/upload/image/WS_ManukaHoney_Family.jpg

marketing pszczelarski etykieta na słoik z miodem funkcje etykiety

Marketing pszczelarski – etykieta

Etykieta jest jednym z ważnych elementów marketingu pszczelarskiego. Dobrze skonstruowana może zachęcić klienta do zakupu, natomiast kompletnie zaniedbana – wręcz przeciwnie.

Wygląd etykiety oraz informacje w niej zawarte są istotne w przypadku niemal wszystkich produktów spożywczych. W przypadku miodu tym bardziej, że powinna spełniać też funkcje edukacyjną. Spożycie miodu w naszym kraju nadal jest niewielkie w porównaniu do innych krajów europejskich, dlatego warto zachęcać klientów do zakupów i spożycia na wiele różnych sposobów. W przypadku etykiety doskonale sprawdzi się chwytliwe hasło, które będzie kojarzyło miód z produktem o nie tylko wyjątkowych właściwościach smakowych, ale też o unikalnych wartościach zdrowotnych. Na każdym rodzaju miodu warto też napisać kilka słów o jego specjalnym przeznaczeniu.

Aby etykieta spełniła swoje funkcje marketingowe i zwiększyła sprzedaż producentowi, powinna zawierać wyraźne informacje, skąd pochodzi kupiony miód – chodzi nie tylko o region, ale też o nazwę i dane adresowe pasieki. W nowoczesnym marketingu nie obejdzie się bez adresu strony internetowej oraz adresu mailowego. Ułatwi to konsumentowi odnalezienie produktu w przypadku, gdy nabędzie miód na okazjonalnie odbywającym się targu czy festynie.

Choć młodzi pszczelarze doskonale zdają sobie sprawy z marketingowego i sprzedażowego znaczenia etykiety produktu, starsi producenci miodu wychodzą z założenia, że nie liczy się opakowanie, a przede wszystkim produkt. Jest to założenie, które w wielu przypadkach nie pozwala przebić się na rynku miodom o naprawdę wybitnych walorach smakowych i jakościowych.

Zobacz również:

Etykiety na słoikach z miodem

Marketing pszczelarski - opakowanie miodu

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5292

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.