Portal Pszczelarski

Pasieka Kraków organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży

pszczelarstwo małopolskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pasieka Kraków pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

"Pasieka Kraków" i Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" zachęcają dzieci i młodzież do udziału w dwóch organizowanych przez siebie konkursach: plastyczno-fotograficznym oraz poetyckim. Do 31 maja 2018 roku można nadsyłać prace konkursowe.

Celem konkursów jest przede wszystkim promocja działań proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia pszczół w ekosystemie. W ramach konkursu plastyczno-fotograficznego, uczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę na temat: "Pszczeli przyjaciele" (praca plastyczna) lub "Świat oczami pszczoły" (fotografia). Natomiast konkurs poetycki polega na napisaniu wiersza dotyczącego szeroko rozumianej tematyki pszczelarskiej. Organizatorzy mają nadzieję, iż konkursy rozbudza ciekawość młodzieży, która wykaże się spostrzegawczością i kreatywnością. By lepiej poznać życie pszczół uczestnicy konkursów będą mieli okazję osobiście zajrzeć do uli "Pasieki Kraków". 

Od 2017 roku Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt ekologiczny "Pasieka Kraków", w ramach którego na dachach budynków miejskich znajduje się łącznie pięć pasiek. Pszczołami opiekują się pszczelarze, a zebrany miód przekazywany jest miastu jako produkt promocyjny. Ponadto, dzięki zainstalowanej na dachu Zakładu Budynków Komunalnych kamerze, można na bieżąco śledzić życie tamtejszych pszczół. 

Regulaminy konkursu:

Regulamin poetycki

Regulamin plastyczno-poetycki

Opracowano na podstawie:

Kraków, „Pasieka Kraków” – konkursy dla dzieci i młodzieży, http://krakow.pl/aktualnosci/218399,29,komunikat,_pasieka_krakow____konkursy_dla_dzieci_i_mlodziezy.html, Data publikacji: 2018.03.09, Data odczytu: 2018.03.27

Regulaminy konkursów : http://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/692-konkurs-plastyczno-fotograficzny-poetycki-pasieka-krakow

Podgląd kamery ZBK: http://krakow.pl/start/212058,artykul,pasieka_na_budynku_zbk.htmlLiczba wyświetleń artykułu: 948

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.