Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka Kraków organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży

pszczelarstwo małopolskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pasieka Kraków pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

"Pasieka Kraków" i Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" zachęcają dzieci i młodzież do udziału w dwóch organizowanych przez siebie konkursach: plastyczno-fotograficznym oraz poetyckim. Do 31 maja 2018 roku można nadsyłać prace konkursowe.

Celem konkursów jest przede wszystkim promocja działań proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia pszczół w ekosystemie. W ramach konkursu plastyczno-fotograficznego, uczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę na temat: "Pszczeli przyjaciele" (praca plastyczna) lub "Świat oczami pszczoły" (fotografia). Natomiast konkurs poetycki polega na napisaniu wiersza dotyczącego szeroko rozumianej tematyki pszczelarskiej. Organizatorzy mają nadzieję, iż konkursy rozbudza ciekawość młodzieży, która wykaże się spostrzegawczością i kreatywnością. By lepiej poznać życie pszczół uczestnicy konkursów będą mieli okazję osobiście zajrzeć do uli "Pasieki Kraków". 

Od 2017 roku Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt ekologiczny "Pasieka Kraków", w ramach którego na dachach budynków miejskich znajduje się łącznie pięć pasiek. Pszczołami opiekują się pszczelarze, a zebrany miód przekazywany jest miastu jako produkt promocyjny. Ponadto, dzięki zainstalowanej na dachu Zakładu Budynków Komunalnych kamerze, można na bieżąco śledzić życie tamtejszych pszczół. 

Regulaminy konkursu:

Regulamin poetycki

Regulamin plastyczno-poetycki

Opracowano na podstawie:

Kraków, „Pasieka Kraków” – konkursy dla dzieci i młodzieży, http://krakow.pl/aktualnosci/218399,29,komunikat,_pasieka_krakow____konkursy_dla_dzieci_i_mlodziezy.html, Data publikacji: 2018.03.09, Data odczytu: 2018.03.27

Regulaminy konkursów : http://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/692-konkurs-plastyczno-fotograficzny-poetycki-pasieka-krakow

Podgląd kamery ZBK: http://krakow.pl/start/212058,artykul,pasieka_na_budynku_zbk.htmlLiczba wyświetleń artykułu: 1217

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Dezynfekcja ula drewnianego palnikiem gazowym

Książka pasieczna i karta ula

Czym jest cicha wymiana matki pszczelej?

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.