Portal Pszczelarski

Pasieka Kraków organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży

pszczelarstwo małopolskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pasieka Kraków pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

"Pasieka Kraków" i Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" zachęcają dzieci i młodzież do udziału w dwóch organizowanych przez siebie konkursach: plastyczno-fotograficznym oraz poetyckim. Do 31 maja 2018 roku można nadsyłać prace konkursowe.

Celem konkursów jest przede wszystkim promocja działań proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia pszczół w ekosystemie. W ramach konkursu plastyczno-fotograficznego, uczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę na temat: "Pszczeli przyjaciele" (praca plastyczna) lub "Świat oczami pszczoły" (fotografia). Natomiast konkurs poetycki polega na napisaniu wiersza dotyczącego szeroko rozumianej tematyki pszczelarskiej. Organizatorzy mają nadzieję, iż konkursy rozbudza ciekawość młodzieży, która wykaże się spostrzegawczością i kreatywnością. By lepiej poznać życie pszczół uczestnicy konkursów będą mieli okazję osobiście zajrzeć do uli "Pasieki Kraków". 

Od 2017 roku Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt ekologiczny "Pasieka Kraków", w ramach którego na dachach budynków miejskich znajduje się łącznie pięć pasiek. Pszczołami opiekują się pszczelarze, a zebrany miód przekazywany jest miastu jako produkt promocyjny. Ponadto, dzięki zainstalowanej na dachu Zakładu Budynków Komunalnych kamerze, można na bieżąco śledzić życie tamtejszych pszczół. 

Regulaminy konkursu:

Regulamin poetycki

Regulamin plastyczno-poetycki

Opracowano na podstawie:

Kraków, „Pasieka Kraków” – konkursy dla dzieci i młodzieży, http://krakow.pl/aktualnosci/218399,29,komunikat,_pasieka_krakow____konkursy_dla_dzieci_i_mlodziezy.html, Data publikacji: 2018.03.09, Data odczytu: 2018.03.27

Regulaminy konkursów : http://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/692-konkurs-plastyczno-fotograficzny-poetycki-pasieka-krakow

Podgląd kamery ZBK: http://krakow.pl/start/212058,artykul,pasieka_na_budynku_zbk.htmlLiczba wyświetleń artykułu: 1022

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zostań bohaterem pszczół

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek