Portal Pszczelarski

Pasieka Kraków organizuje konkursy dla dzieci i młodzieży

pszczelarstwo małopolskie konkurs pszczelarski maj 2018 2018 Pasieka Kraków pszczelarstwo miejskie pasieka miejska

"Pasieka Kraków" i Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza" zachęcają dzieci i młodzież do udziału w dwóch organizowanych przez siebie konkursach: plastyczno-fotograficznym oraz poetyckim. Do 31 maja 2018 roku można nadsyłać prace konkursowe.

Celem konkursów jest przede wszystkim promocja działań proekologicznych oraz uświadomienie społeczeństwu ogromnego znaczenia pszczół w ekosystemie. W ramach konkursu plastyczno-fotograficznego, uczestnicy mają za zadanie stworzyć pracę na temat: "Pszczeli przyjaciele" (praca plastyczna) lub "Świat oczami pszczoły" (fotografia). Natomiast konkurs poetycki polega na napisaniu wiersza dotyczącego szeroko rozumianej tematyki pszczelarskiej. Organizatorzy mają nadzieję, iż konkursy rozbudza ciekawość młodzieży, która wykaże się spostrzegawczością i kreatywnością. By lepiej poznać życie pszczół uczestnicy konkursów będą mieli okazję osobiście zajrzeć do uli "Pasieki Kraków". 

Od 2017 roku Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa realizuje projekt ekologiczny "Pasieka Kraków", w ramach którego na dachach budynków miejskich znajduje się łącznie pięć pasiek. Pszczołami opiekują się pszczelarze, a zebrany miód przekazywany jest miastu jako produkt promocyjny. Ponadto, dzięki zainstalowanej na dachu Zakładu Budynków Komunalnych kamerze, można na bieżąco śledzić życie tamtejszych pszczół. 

Regulaminy konkursu:

Regulamin poetycki

Regulamin plastyczno-poetycki

Opracowano na podstawie:

Kraków, „Pasieka Kraków” – konkursy dla dzieci i młodzieży, http://krakow.pl/aktualnosci/218399,29,komunikat,_pasieka_krakow____konkursy_dla_dzieci_i_mlodziezy.html, Data publikacji: 2018.03.09, Data odczytu: 2018.03.27

Regulaminy konkursów : http://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/692-konkurs-plastyczno-fotograficzny-poetycki-pasieka-krakow

Podgląd kamery ZBK: http://krakow.pl/start/212058,artykul,pasieka_na_budynku_zbk.html



Liczba wyświetleń artykułu: 1447

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli