Portal Pszczelarski

Zima łagodna 2018 dla podkarpackich pszczół

pszczelarstwo podkarpackie Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Rzeszowie Tadeusz Dylon

Tadeusz Dylon, Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie szacuje, iż ubytki po zimie wynoszą nie więcej niż 15 procent. Pszczoły już opuszczają ule i rozpoczynają zbieranie nektarów z kwiatów wierzby iwy, leszczyny i olchy.

Do korzystnej sytuacji podkarpackich pszczół na wiosnę 2018 roku przyczyniła się przede wszystkim łagodna zima. Według Tadeusza Dylona, kilkudniowe mrozy, jakie wystąpiły na przełomie lutego i marca nie były dla owadów zbyt szkodliwe. Wyraził on jednak nadzieję, że nie czekają nas kolejne anomalie pogodowe. 

Jak czytamy na portalu Sady Ogrody, na Podkarpaciu żyje 110 tysięcy rodzin pszczelich, którymi opiekuje się ponad 4 tysiące pszczelarzy. W 2017 roku zanotowano 30 procent ubytków po zimie, co spowodowało znaczne zmniejszenie ilości zebranego miodu (6-7 kg miodu z jednego ula). Na szczęście aktualny stan pasiek jest o wiele lepszy niż w poprzednim roku. 

Opracowano na podstawie:

Sady Ogrody, Podkarpackie: pszczoły w dobrej kondycji po zimie, http://www.sadyogrody.pl/z_innej_skrzynki/141/podkarpackie_pszczoly_w_dobrej_kondycji_po_zimie,13094.html, Data publikacji: 2018.03.19, Data odczytu: 2018.03.19Liczba wyświetleń artykułu: 1269

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.