Portal Pszczelarski

Kłeckie Koło Pszczelarzy działa już 60 lat!

pszczelarstwo wielkopolskie Koło Pszczelarzy w Kłecku Piotr Borowiak

Działające w Kłecku Koło Pszczelarzy, 18 marca 2018 roku obchodziło 60-lecie swojej działalności. Swój jubileusz pszczelarze świętowali wspólną Eucharystią, wystawą poświęconą pszczelarstwu oraz rozstrzygnięciem konkursów zorganizowanych dla młodzieży szkolnej. 

Obchody 60-lecia rozpoczęły się wizytą na parafialnym cmentarzu, na którym pszczelarze upamiętnili zmarłych członków swojego stowarzyszenia. Następnie odbyła się Msza Święta, na której poświęcono wykonany z wosku pszczelego paschał, przekazany przez pszczelarzy. Podczas swojej homilii ksiądz kanonik Mirosław Kędzierski podkreślał znaczenie harmonii i współpracy panującej w pszczelej rodzinie. Zgodnie z jego słowami, taka właśnie harmonia powinna panować w naszym życiu, a sposób życia pszczół powinien być przykładem życia społecznego dla każdego z nas.

Podczas dalszej części obchodów zebrani wzięli udział w okolicznościowej wystawie poświęconej pszczelarstwu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Wystawa ta została oficjalnie otwarta przez Prezesa Kłeckiego Koła, Piotra Borowiaka, który przy okazji opowiedział zebranym o historii Koła Pszczelarzy w Kłecku. W trakcie obchodów jubileuszu wyróżniono również najaktywniejszych pszczelarzy, którym to Zarząd Polskiego Związku Pszczelarzy w Warszawie przyznał kolejno złotą, srebrną i brązową odznakę.

60-lecie działalności Koła było również doskonałą okazją do aktywizacji młodzieży szkolnej, która wzięła udział w dwóch konkursach. Podczas odchodów jubileuszu rozstrzygnięto konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o pszczelarstwie. Jak widać, każda okazja jest dobra, aby zachęcić uczniów do zainteresowania się tym tematem. 

Opracowano na podstawie:

Gniezno 24, 60-lecie Koła Pszczelarzy w Kłecku, http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/13672-60-lecie-kola-pszczelarzy-w-klecku, Data publikacji: 2018.03.19, Data odczytu:2018.03.22



Liczba wyświetleń artykułu: 1349

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem