Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Super Sołtys powiatu elbląskiego dba o tradycje pszczelarskie w regionie

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie tradycje pszczelarskie

Laureatem konkursu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego został Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych (gmina Gronowo). Sołtys aktywnie wspiera regionalnych pszczelarzy i planuje właśnie dzięki pszczelarstwu wypromować swoją wieś. 

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 roku danego powiatu odbyły się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Głosy na wybranego sołtysa można było oddawać za pomocą sms-ów. Plebiscyt organizowany był przez Grupę WM, wydawcę miedzy innymi Gazety Olsztyńskiej. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Hotelu Pirat w Olsztynie.

Adam Becmerowicz, sołtys niewielkiej wsi Karczowiska Górne, pełni tę funkcję od 2015 roku. Od początku swojej pracy mieszkańcy wielokrotnie doceniali jego prace. On sam twierdzi, że "dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom". Jedną z jego głównych inicjatyw jest wspieranie tradycji pszczelarskiej, jaką posiada jego wieś. Sołtys planuje założenie stowarzyszenia, dzięki któremu ma nadzieje stworzyć w Karczowiskach Górnych swoisty szlak pszczelarski. 

Super Sołtys powiatu elbląskiego zadbał już między innymi o miejsca w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje i wspólnie spędzać czas. W Karczowiskach powstało boisko i wiata grillowa. W planach jest budowa otwartej siłowni, ale utrzymanie tradycji pszczelarskich, istniejących na tym terenie od lat, są w czołówce priorytetów sołtysa. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Elbląski, Tacy sołtysi to prawdziwy skarb. Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Super Sołtysa, http://dziennikelblaski.pl/501148,Tacy-soltysi-to-prawdziwy-skarb-Poznalismy-wyniki-plebiscytu-na-SuperSoltysa-film.html#axzz5AZ3mnFr8, Data publikacji: 2018.03.16, Data odczytu:2018.03.23

Czytaj również:

XVI Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w KarczowiskachLiczba wyświetleń artykułu: 1153

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-03-25 08:16:03

no taki soltys to jest cos. u mnie wojt nawet pszczoly nie rozruzni od osy wiec nie ma co liczyc na to ze zrobi cos dobrego dla pszczelarzy

eryk16 2018-03-25 09:21:37

Jeszcze jest niewielka świadomość potrzeby promocji pszczelarstwa, nawet w gminach wiejskich... Dobra zmiana wcale nie taka dobra...  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.