Portal Pszczelarski

Super Sołtys powiatu elbląskiego dba o tradycje pszczelarskie w regionie

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie tradycje pszczelarskie

Laureatem konkursu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego został Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych (gmina Gronowo). Sołtys aktywnie wspiera regionalnych pszczelarzy i planuje właśnie dzięki pszczelarstwu wypromować swoją wieś. 

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 roku danego powiatu odbyły się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Głosy na wybranego sołtysa można było oddawać za pomocą sms-ów. Plebiscyt organizowany był przez Grupę WM, wydawcę miedzy innymi Gazety Olsztyńskiej. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Hotelu Pirat w Olsztynie.

Adam Becmerowicz, sołtys niewielkiej wsi Karczowiska Górne, pełni tę funkcję od 2015 roku. Od początku swojej pracy mieszkańcy wielokrotnie doceniali jego prace. On sam twierdzi, że "dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom". Jedną z jego głównych inicjatyw jest wspieranie tradycji pszczelarskiej, jaką posiada jego wieś. Sołtys planuje założenie stowarzyszenia, dzięki któremu ma nadzieje stworzyć w Karczowiskach Górnych swoisty szlak pszczelarski. 

Super Sołtys powiatu elbląskiego zadbał już między innymi o miejsca w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje i wspólnie spędzać czas. W Karczowiskach powstało boisko i wiata grillowa. W planach jest budowa otwartej siłowni, ale utrzymanie tradycji pszczelarskich, istniejących na tym terenie od lat, są w czołówce priorytetów sołtysa. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Elbląski, Tacy sołtysi to prawdziwy skarb. Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Super Sołtysa, http://dziennikelblaski.pl/501148,Tacy-soltysi-to-prawdziwy-skarb-Poznalismy-wyniki-plebiscytu-na-SuperSoltysa-film.html#axzz5AZ3mnFr8, Data publikacji: 2018.03.16, Data odczytu:2018.03.23

Czytaj również:

XVI Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w KarczowiskachLiczba wyświetleń artykułu: 1020

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-03-25 08:16:03

no taki soltys to jest cos. u mnie wojt nawet pszczoly nie rozruzni od osy wiec nie ma co liczyc na to ze zrobi cos dobrego dla pszczelarzy

eryk16 2018-03-25 09:21:37

Jeszcze jest niewielka świadomość potrzeby promocji pszczelarstwa, nawet w gminach wiejskich... Dobra zmiana wcale nie taka dobra...  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia