Portal Pszczelarski

Super Sołtys powiatu elbląskiego dba o tradycje pszczelarskie w regionie

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie tradycje pszczelarskie

Laureatem konkursu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego został Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych (gmina Gronowo). Sołtys aktywnie wspiera regionalnych pszczelarzy i planuje właśnie dzięki pszczelarstwu wypromować swoją wieś. 

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 roku danego powiatu odbyły się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Głosy na wybranego sołtysa można było oddawać za pomocą sms-ów. Plebiscyt organizowany był przez Grupę WM, wydawcę miedzy innymi Gazety Olsztyńskiej. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Hotelu Pirat w Olsztynie.

Adam Becmerowicz, sołtys niewielkiej wsi Karczowiska Górne, pełni tę funkcję od 2015 roku. Od początku swojej pracy mieszkańcy wielokrotnie doceniali jego prace. On sam twierdzi, że "dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom". Jedną z jego głównych inicjatyw jest wspieranie tradycji pszczelarskiej, jaką posiada jego wieś. Sołtys planuje założenie stowarzyszenia, dzięki któremu ma nadzieje stworzyć w Karczowiskach Górnych swoisty szlak pszczelarski. 

Super Sołtys powiatu elbląskiego zadbał już między innymi o miejsca w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje i wspólnie spędzać czas. W Karczowiskach powstało boisko i wiata grillowa. W planach jest budowa otwartej siłowni, ale utrzymanie tradycji pszczelarskich, istniejących na tym terenie od lat, są w czołówce priorytetów sołtysa. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Elbląski, Tacy sołtysi to prawdziwy skarb. Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Super Sołtysa, http://dziennikelblaski.pl/501148,Tacy-soltysi-to-prawdziwy-skarb-Poznalismy-wyniki-plebiscytu-na-SuperSoltysa-film.html#axzz5AZ3mnFr8, Data publikacji: 2018.03.16, Data odczytu:2018.03.23

Czytaj również:

XVI Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w KarczowiskachLiczba wyświetleń artykułu: 1074

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-03-25 08:16:03

no taki soltys to jest cos. u mnie wojt nawet pszczoly nie rozruzni od osy wiec nie ma co liczyc na to ze zrobi cos dobrego dla pszczelarzy

eryk16 2018-03-25 09:21:37

Jeszcze jest niewielka świadomość potrzeby promocji pszczelarstwa, nawet w gminach wiejskich... Dobra zmiana wcale nie taka dobra...  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę