Portal Pszczelarski

Super Sołtys powiatu elbląskiego dba o tradycje pszczelarskie w regionie

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie tradycje pszczelarskie

Laureatem konkursu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego został Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych (gmina Gronowo). Sołtys aktywnie wspiera regionalnych pszczelarzy i planuje właśnie dzięki pszczelarstwu wypromować swoją wieś. 

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 roku danego powiatu odbyły się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Głosy na wybranego sołtysa można było oddawać za pomocą sms-ów. Plebiscyt organizowany był przez Grupę WM, wydawcę miedzy innymi Gazety Olsztyńskiej. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Hotelu Pirat w Olsztynie.

Adam Becmerowicz, sołtys niewielkiej wsi Karczowiska Górne, pełni tę funkcję od 2015 roku. Od początku swojej pracy mieszkańcy wielokrotnie doceniali jego prace. On sam twierdzi, że "dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom". Jedną z jego głównych inicjatyw jest wspieranie tradycji pszczelarskiej, jaką posiada jego wieś. Sołtys planuje założenie stowarzyszenia, dzięki któremu ma nadzieje stworzyć w Karczowiskach Górnych swoisty szlak pszczelarski. 

Super Sołtys powiatu elbląskiego zadbał już między innymi o miejsca w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje i wspólnie spędzać czas. W Karczowiskach powstało boisko i wiata grillowa. W planach jest budowa otwartej siłowni, ale utrzymanie tradycji pszczelarskich, istniejących na tym terenie od lat, są w czołówce priorytetów sołtysa. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Elbląski, Tacy sołtysi to prawdziwy skarb. Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Super Sołtysa, http://dziennikelblaski.pl/501148,Tacy-soltysi-to-prawdziwy-skarb-Poznalismy-wyniki-plebiscytu-na-SuperSoltysa-film.html#axzz5AZ3mnFr8, Data publikacji: 2018.03.16, Data odczytu:2018.03.23

Czytaj również:

XVI Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w KarczowiskachLiczba wyświetleń artykułu: 885

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2018-03-25 08:16:03

no taki soltys to jest cos. u mnie wojt nawet pszczoly nie rozruzni od osy wiec nie ma co liczyc na to ze zrobi cos dobrego dla pszczelarzy

eryk16

2018-03-25 09:21:37

Jeszcze jest niewielka świadomość potrzeby promocji pszczelarstwa, nawet w gminach wiejskich... Dobra zmiana wcale nie taka dobra...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.