Portal Pszczelarski

Super Sołtys powiatu elbląskiego dba o tradycje pszczelarskie w regionie

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie tradycje pszczelarskie

Laureatem konkursu na Super Sołtysa powiatu elbląskiego został Adam Becmerowicz z Karczowisk Górnych (gmina Gronowo). Sołtys aktywnie wspiera regionalnych pszczelarzy i planuje właśnie dzięki pszczelarstwu wypromować swoją wieś. 

Plebiscyty na Super Sołtysa 2018 roku danego powiatu odbyły się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Głosy na wybranego sołtysa można było oddawać za pomocą sms-ów. Plebiscyt organizowany był przez Grupę WM, wydawcę miedzy innymi Gazety Olsztyńskiej. Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali w Hotelu Pirat w Olsztynie.

Adam Becmerowicz, sołtys niewielkiej wsi Karczowiska Górne, pełni tę funkcję od 2015 roku. Od początku swojej pracy mieszkańcy wielokrotnie doceniali jego prace. On sam twierdzi, że "dobry sołtys potrafi skupić wokół siebie lokalną społeczność, zaktywizować ją i wspólnie realizować cele, które przynoszą korzyść mieszkańcom". Jedną z jego głównych inicjatyw jest wspieranie tradycji pszczelarskiej, jaką posiada jego wieś. Sołtys planuje założenie stowarzyszenia, dzięki któremu ma nadzieje stworzyć w Karczowiskach Górnych swoisty szlak pszczelarski. 

Super Sołtys powiatu elbląskiego zadbał już między innymi o miejsca w których mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje i wspólnie spędzać czas. W Karczowiskach powstało boisko i wiata grillowa. W planach jest budowa otwartej siłowni, ale utrzymanie tradycji pszczelarskich, istniejących na tym terenie od lat, są w czołówce priorytetów sołtysa. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Elbląski, Tacy sołtysi to prawdziwy skarb. Poznaliśmy wyniki plebiscytu na Super Sołtysa, http://dziennikelblaski.pl/501148,Tacy-soltysi-to-prawdziwy-skarb-Poznalismy-wyniki-plebiscytu-na-SuperSoltysa-film.html#axzz5AZ3mnFr8, Data publikacji: 2018.03.16, Data odczytu:2018.03.23

Czytaj również:

XVI Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności w KarczowiskachLiczba wyświetleń artykułu: 947

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2018-03-25 08:16:03

no taki soltys to jest cos. u mnie wojt nawet pszczoly nie rozruzni od osy wiec nie ma co liczyc na to ze zrobi cos dobrego dla pszczelarzy

eryk16 2018-03-25 09:21:37

Jeszcze jest niewielka świadomość potrzeby promocji pszczelarstwa, nawet w gminach wiejskich... Dobra zmiana wcale nie taka dobra...  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom