Portal Pszczelarski

Apel do Rolników w kościołach Diecezji Opolskiej 2018

Pszczoły na kapeluszu

pszczelarstwo opolskie apel do rolników wykonujących opryski Jarosław Gerczak

W kościołach należących do Diecezji Opolskiej, w dniach od 11 do 18 marca 2018 roku zostanie odczytany "Apel do rolników wykonujących opryski". Inicjatorem akcji jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Okręgowy Inspektorat Pracy.

Celem apelu jest zwrócenie uwagi rolników na właściwe i uważne stosowanie środków chemicznych podczas dokonywania oprysków. Autorzy pomysłu zwracają się do rolników z prośbą, by podczas tych corocznych prac, zwrócili szczególną uwagę zarówno na środki jakie stosują, jak i na sposób ich użycia. Niezwykle ważne podczas prac chemizacyjnych jest dokładne stosowanie się do wytycznych zwartych na etykiecie stosowanego środka. W apelu zwrócono uwagę na fakt, iż uważne stosowanie preparatów ochrony roślin jest konieczne nie tylko z uwagi na owady, ale również z uwagi na dobro innych osób i zdrowie samego rolnika.

Apel został poparty przez Biskupa Opolskiego, który udzielił błogosławieństwa wszystkim rolnikom na czas prac rolniczych oraz przypomniał, że każdy z nas powinien w uważny i odpowiedzialny sposób pracować na ziemi, która jest miejscem życia innych Stworzeń Bożych.

---

Dzięki uprzejmości Pana Jarosława Gerczaka, poniżej załączamy skan apelu.

Opracowano na podstawie:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Kalendarz wydarzeń prewencyjnych, Apel do Rolników wykonujących opryski, http://www.wydarzenia-prewencyjne.krus.gov.pl/wydarzenie/apel-do-rolnikow-wykonujacych-opryski/49734, Daya publikacji: 2018.03.11., Data odczytu: 2018.03.12



Liczba wyświetleń artykułu: 1493

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

O co chodzi w BeePower!?