Portal Pszczelarski

Grzane piwo z miodem i propolisem

Na zdjęciu grzane piwo z miodem i propolisem. Źródło zdjęcia: pad1.whstatic.com/images/thumb/c/c7/Make-Mulled-Beer-Step-1.jpg/670px-Make-Mulled-Beer-Step-1.jpg

przepis z miodem miód propolis piwo z miodem grzane piwo grzane piwo z miodem napój z miodem

Grzane piwo z miodem i propolisem

Na chłodne zimowe wieczory przyda się coś ciepłego na rozgrzanie. Idealnie smakuje i dodaje energii grzane piwo z miodem i propolisem.

Miód i propolis są dość częstym składnikiem produktów alkoholowych, między innymi piw i nalewek. Nie są stworzone do spożywania w dużych ilościach, najczęściej są bowiem wykorzystywane jako produkty lecznicze. Nalewki na propolisie to doskonały lek z domowej apteki. A połączenie miodu i propolisu to mieszanina o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych.

Zarówno piwo z miodem, jak i z propolisem można kupić w sklepach. Niektóre browary, nie te produkujące na wielką skalę, ale te lokalne, oferują bowiem nowe, ciekawe smaki piwa. Piwo z miodem i propolisem ma grono wiernych konsumentów, gdyż wyjątkowo smakuje i ma doskonały, miodowy aromat. Grzańca z miodem i propolisem można jednak zrobić samodzielnie w domu. Potrzebujemy do tego jedynie ulubione piwo, kilka łyżek miodu, propolis oraz przyprawy do smaku, najlepiej goździki i cynamon, które wzmacniają właściwości rozgrzewające podgrzanego piwa.

Zarówno miód, jak i propolis doskonale rozpuszczają się w alkoholu, tworząc jednorodną mieszaninę pozbawioną grudek. Piwo należy podgrzać, ale nie do temperatury wrzenia, a następnie dodać miód, propolis i przyprawy. Napój podaje się bezpośrednio po przygotowaniu – już po pierwszych łykach można poczuć, jak ciepły napój rozlewa się po całym organizmie, rozgrzewając od wewnątrz. Grzaniec z miodem i propolisem nie tylko doskonale smakuje i rozgrzewa, ale też ma właściwości antybakteryjne i wzmacnia odporność. Warto więc pić go wtedy, gdy czujemy osłabienie lub łapie nas jesienno-zimowe przeziębienie.

Zobacz również:

Właściwości miodu

Inwertaza i diastaza a podgrzewanie miodu

Propolis - produkt pszczeli

Pozyskiwanie propolisu (kitu pszczelego)

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3419

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2013-12-04 13:20:16

Obojętnie jakie piwo? Może być ciemne?

Lukasz_Baniak

2013-12-05 09:51:12

Kolego, na pewno lepsze będzie jasne.

blondynekkrk

2013-12-06 11:33:13

Będzie lepsze - może, ale czy ciemne też się nada? Mam akurat kilka koźlaków w domu ale za bardzo cenię sobie to piwo, żeby się miało zmarnować...

emil

2013-12-08 22:18:41

Nie próbowałem z ciemnym. Ale jak spróbujesz, to KONIECZNIE daj znać! Kto nie ryzykuje, ten nie zdobywa szczytów.

blondynekkrk

2013-12-09 10:20:56

W sumie racja... ale jednak chyba nie poświęcę koźlaka na próbę :) Jak będę miał inne ciemne piwko to sprawdzę

michal1972

2013-12-11 08:00:15

Nie zaryzykowałbym na Twoim miejscu. Uważam, że najlepsze do grzańca jest piwo jasne.

mati

2013-12-15 10:38:41

jasne tylko

eryk16

2013-12-25 11:36:21

Spróbowałem na ciemnym piwku i na jasnym. Zdecydowanie jasne wygrywa!

mlody_pszczelarz

2013-12-27 23:58:25

Piwo - wreszcie ktos mowi moim jezykiem :D z miodem to tego - sama rozkosz :D

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.