Portal Pszczelarski

Szkolenie dla pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Limanowej Piotr Kuś Jerzy Żwirski

Na corocznym szkoleniu pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej, pszczelarze mieli okazje wysłuchać wykładów na temat rozpoznawania chorób u pszczół oraz sposobów dbania o owady w okresie wiosenno-letnim. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki środkom z budżetu państwa i Komisji Europejskiej.

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Limanowej zgodnie potwierdzają, że szkolenia w dzisiejszych czasach są koniecznością. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz problemy z ogólnym stanem gatunku pszczół, praktykowanie pszczelarstwa staje się coraz bardziej wymagające. Członkowie koła z Ziemi Limanowskiej chętnie biorą udział w szkoleniach, ponieważ biorą w nich udział fachowcy, którzy poruszają aktualne tematy.

Podczas tegorocznego szkolenia, pierwszy wykład wygłosił lekarz weterynarii Piotr Kuś, który tłumaczył zebranym jak rozpoznawać choroby pszczół. Lekarz ten jest również pszczelarzem z zamiłowania, więc swój wykład oparł on na własnych doświadczeniach. Zebrani dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat procedur likwidacji zarażonych rodzin oraz ich leczenia.

Kolejny wykład został przeprowadzony przez inżyniera Jerzego Żwirskiego, który opowiadał na temat przygotowania pszczół do pozyskiwania pożytków wiosennych i letnich. Ten wykład okazał się wyjątkowo ciekawy głównie dla młodych pszczelarzy, którzy nadal uczą się, jak radzić sobie z chorobami pszczół oraz chemizacją rolnictwa. 

Uczestnicy szkolenia, podkreślali, iż wykłady były niezwykle ciekawe, a prelegenci przekazywali praktyczną i przydatną wiedzę. 

Opracowano na podstawie:

Limanowa In, Sztuka pszczelarstwa coraz bardziej wymagająca, https://limanowa.in/wydarzenia,40481.html, Data publikacji: 2018.03.05, Data odczytu: 2018.03.11Liczba wyświetleń artykułu: 898

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.