Portal Pszczelarski

Szkolenie dla pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Limanowej Piotr Kuś Jerzy Żwirski

Na corocznym szkoleniu pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej, pszczelarze mieli okazje wysłuchać wykładów na temat rozpoznawania chorób u pszczół oraz sposobów dbania o owady w okresie wiosenno-letnim. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki środkom z budżetu państwa i Komisji Europejskiej.

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Limanowej zgodnie potwierdzają, że szkolenia w dzisiejszych czasach są koniecznością. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz problemy z ogólnym stanem gatunku pszczół, praktykowanie pszczelarstwa staje się coraz bardziej wymagające. Członkowie koła z Ziemi Limanowskiej chętnie biorą udział w szkoleniach, ponieważ biorą w nich udział fachowcy, którzy poruszają aktualne tematy.

Podczas tegorocznego szkolenia, pierwszy wykład wygłosił lekarz weterynarii Piotr Kuś, który tłumaczył zebranym jak rozpoznawać choroby pszczół. Lekarz ten jest również pszczelarzem z zamiłowania, więc swój wykład oparł on na własnych doświadczeniach. Zebrani dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat procedur likwidacji zarażonych rodzin oraz ich leczenia.

Kolejny wykład został przeprowadzony przez inżyniera Jerzego Żwirskiego, który opowiadał na temat przygotowania pszczół do pozyskiwania pożytków wiosennych i letnich. Ten wykład okazał się wyjątkowo ciekawy głównie dla młodych pszczelarzy, którzy nadal uczą się, jak radzić sobie z chorobami pszczół oraz chemizacją rolnictwa. 

Uczestnicy szkolenia, podkreślali, iż wykłady były niezwykle ciekawe, a prelegenci przekazywali praktyczną i przydatną wiedzę. 

Opracowano na podstawie:

Limanowa In, Sztuka pszczelarstwa coraz bardziej wymagająca, https://limanowa.in/wydarzenia,40481.html, Data publikacji: 2018.03.05, Data odczytu: 2018.03.11Liczba wyświetleń artykułu: 988

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Czy sesja ciężarnej kobiety z pszczołami wpłynęła na śmierć jej dziecka?

Pszczelarstwo w Polsce w 2016 i 2017 roku - statystyki cząstkowe

Odnaleziono złodziei 4 uli z Wielkich Oczu