Portal Pszczelarski

Szkolenie dla pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Limanowej Piotr Kuś Jerzy Żwirski

Na corocznym szkoleniu pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej, pszczelarze mieli okazje wysłuchać wykładów na temat rozpoznawania chorób u pszczół oraz sposobów dbania o owady w okresie wiosenno-letnim. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki środkom z budżetu państwa i Komisji Europejskiej.

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Limanowej zgodnie potwierdzają, że szkolenia w dzisiejszych czasach są koniecznością. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz problemy z ogólnym stanem gatunku pszczół, praktykowanie pszczelarstwa staje się coraz bardziej wymagające. Członkowie koła z Ziemi Limanowskiej chętnie biorą udział w szkoleniach, ponieważ biorą w nich udział fachowcy, którzy poruszają aktualne tematy.

Podczas tegorocznego szkolenia, pierwszy wykład wygłosił lekarz weterynarii Piotr Kuś, który tłumaczył zebranym jak rozpoznawać choroby pszczół. Lekarz ten jest również pszczelarzem z zamiłowania, więc swój wykład oparł on na własnych doświadczeniach. Zebrani dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat procedur likwidacji zarażonych rodzin oraz ich leczenia.

Kolejny wykład został przeprowadzony przez inżyniera Jerzego Żwirskiego, który opowiadał na temat przygotowania pszczół do pozyskiwania pożytków wiosennych i letnich. Ten wykład okazał się wyjątkowo ciekawy głównie dla młodych pszczelarzy, którzy nadal uczą się, jak radzić sobie z chorobami pszczół oraz chemizacją rolnictwa. 

Uczestnicy szkolenia, podkreślali, iż wykłady były niezwykle ciekawe, a prelegenci przekazywali praktyczną i przydatną wiedzę. 

Opracowano na podstawie:

Limanowa In, Sztuka pszczelarstwa coraz bardziej wymagająca, https://limanowa.in/wydarzenia,40481.html, Data publikacji: 2018.03.05, Data odczytu: 2018.03.11Liczba wyświetleń artykułu: 1166

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie