Portal Pszczelarski

Szkolenie dla pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej 2018 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie Koło Pszczelarzy w Limanowej Piotr Kuś Jerzy Żwirski

Na corocznym szkoleniu pszczelarzy z terenu Ziemi Limanowskiej, pszczelarze mieli okazje wysłuchać wykładów na temat rozpoznawania chorób u pszczół oraz sposobów dbania o owady w okresie wiosenno-letnim. Szkolenie zostało zrealizowane dzięki środkom z budżetu państwa i Komisji Europejskiej.

Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Limanowej zgodnie potwierdzają, że szkolenia w dzisiejszych czasach są koniecznością. Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe oraz problemy z ogólnym stanem gatunku pszczół, praktykowanie pszczelarstwa staje się coraz bardziej wymagające. Członkowie koła z Ziemi Limanowskiej chętnie biorą udział w szkoleniach, ponieważ biorą w nich udział fachowcy, którzy poruszają aktualne tematy.

Podczas tegorocznego szkolenia, pierwszy wykład wygłosił lekarz weterynarii Piotr Kuś, który tłumaczył zebranym jak rozpoznawać choroby pszczół. Lekarz ten jest również pszczelarzem z zamiłowania, więc swój wykład oparł on na własnych doświadczeniach. Zebrani dowiedzieli się wielu istotnych informacji na temat procedur likwidacji zarażonych rodzin oraz ich leczenia.

Kolejny wykład został przeprowadzony przez inżyniera Jerzego Żwirskiego, który opowiadał na temat przygotowania pszczół do pozyskiwania pożytków wiosennych i letnich. Ten wykład okazał się wyjątkowo ciekawy głównie dla młodych pszczelarzy, którzy nadal uczą się, jak radzić sobie z chorobami pszczół oraz chemizacją rolnictwa. 

Uczestnicy szkolenia, podkreślali, iż wykłady były niezwykle ciekawe, a prelegenci przekazywali praktyczną i przydatną wiedzę. 

Opracowano na podstawie:

Limanowa In, Sztuka pszczelarstwa coraz bardziej wymagająca, https://limanowa.in/wydarzenia,40481.html, Data publikacji: 2018.03.05, Data odczytu: 2018.03.11Liczba wyświetleń artykułu: 1124

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Torcik naleśnikowy z miodem

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Krążki owsiane z żurawiną i miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.