Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Wykładowca w pszczołach - nietypowy sposób prowadzenia zajęć na uniwersytecie

Tim Lawrence i pszczoły. Źródło: youtube.com/watch?v=YR-zVOw-bnk

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Tim Lawrence

Profesor Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Pullman Tim Lawrence w nietypowy sposób udowodnił swoim uczniom, iż odpowiednie podejście do pszczół zapewnia ich spokój i pozwala uniknąć użądlenia.

Wykładowca prowadził swoje zajęcia prawie całkowicie pokryty pszczołami. Zachęcał on też swoich uczniów, aby i oni spróbowali tego na sobie. Profesor poinformował uczniów, że udało mu się zebrać na sobie pszczoły dlatego, że trzyma w dłoniach ich królową. Lawrence zaznaczył, że to jego ulubiony sposób zbierania pszczół.

Nauczyciel przyznał się na koniec do kilku użądleń, jednak biorąc pod uwagę, że pokryty był setkami pszczół, ta liczba wydaje się być znikoma. Ciekawe zajęcia przypadły do gustu nie tylko studentom, ale i wszystkim miłośnikom pszczelarstwa. 

Opracowano na podstawie: 

Daily Mail, He's waxing lyrical: College professor lectures his students completely covered in BEES - and promises they won't get stung, http://www.dailymail.co.uk/news/article-5478737/College-professor-teaches-lesson-sporting-bee-beard.html, Data publikacji: 2018.03.08, Data odczytu: 2018.03.10Liczba wyświetleń artykułu: 1309

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Ciasto orzechowe z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.