Portal Pszczelarski

Bee Saving Paper - papier ratujący pszczoły

pszczelarstwo w Polsce Bee Saving Paper papier ratujący pszczoły facelia błękitna

Organizacja Miejskie pszczoły promuje "Bee Saving Paper" - biodegradowalny papier wyprodukowany przez Agencję Saatchi & Saatchi IS. Jest to pierwszy na świecie papier dodający pszczołom energii. Produkt przeszedł pozytywnie fazę testową, aktualnie wchodzi na rynek światowy.

Przedstawiciele agencji mają nadzieję, że wyprodukowany przez nich produkt sprawdzi się w praktycznym zastosowaniu. Chociaż przyznają, ze nie jest to produkt, który w przełomowy sposób rozwiąże globalny problem pszczół, to liczą na to, iż uświadomi ludziom ich ogromne znaczenie w środowisku. Po latach szybkiego rozwoju miast, owady zmuszone są do pokonywania coraz dłuższych dystansów w poszukiwaniu pożywienia, co powoduje ich znaczące osłabienie. Ten innowacyjny, biodegradowalny produkt ma działać jak napój energetyczny dla pszczół. 

Bee Saving Paper ma za zadanie pomagać pszczołom na dwa sposoby. Produkt zawiera unikalną formę wysokoenergetycznej, apetycznej dla pszczół glukozy. Co istotne - glukoza ta nie sprawia, że papie staje się lepki. Ponadto, produkt ten zawiera w sobie nasiona rośliny miododajnej - facelii błękitnej (Lacy Phacelia), dzięki czemu z wykorzystanego papieru może wyrosnąć roślina będąca już naturalnym pożytkiem dla owadów.

Ciekawym zabiegiem jest pokrycie produktu specjalną farbą UV, dzięki której stworzono, widoczny jedynie dla pszczół, wzór przypominający owadom łąkę pokrytą kwiatami. Dzięki temu, papier jeszcze bardziej przyciąga do siebie owady. 

Według producentów, stworzony przez nich papier może być stosowany do wielu celów. Od etykiet, przez torby na zakupy, bilety parkingowe, po talerze piknikowe. Zastosowanie zależy tyko i wyłącznie od inwencji klienta. 

Opracowano na podstawie:

M&MP Oline, Saatchi & Saatchi IS pomaga ratować pszczoły, http://mmponline.pl/artykuly/209447,saatchi-saatchi-is pomaga-ratowac-pszczoly, Data publikacji: 2018.03.14, Data odczytu:2018.03.14



Liczba wyświetleń artykułu: 2823

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.