Portal Pszczelarski

Setki tysięcy pszczół ukrytych w suficie domu w Daphne w Alabamie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół

W jednym z domów w miasteczku Daphne w Alabamie odkryto rój pszczół, który umiejscowił się w suficie i żył tam prawdopodobnie od 3 lat. Pszczoły zostały bezpiecznie usunięte i przeniesione na farmę.

Właściciele domu od kilku tygodni nie mogli poradzić sobie z ogromną ilością pszczół w okolicy ich domu. Już w październiku 2017 r. para zauważyła pszczoły latające w ich ogrodzie. Okoliczna sceneria, a w szczególności prywatny ogród państwa Francis, stanowił idealną bazę pożytkową dla pszczół i innych owadów. Problem pojawił się kilka tygodni temu, kiedy małżeństwo zauważyło, że pszczoły zaczęły latać również w ich domu. Duża ilość owadów, nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej na zewnątrz, co niestety powodowało ich śmierć.

Wreszcie, po kilku tygodniach starań, mieszkańcy wezwali profesjonalnego pszczelarza, który otworzył sufit w jadalni, gdzie odkrył ogromne gniazdo. Właścicielka domu, Mary Francis stwierdziła, że - według pszczelarza - był to największy rój pszczół z jakim miał on do czynienia. Według jego wyliczeń w domu znajdowało się co najmniej 200 tysięcy pszczół. Prawdopodobnie mieszkały one w tym miejscu od trzech lat.

Państwo Francis, w rozmowie z telewizją WKRG News 5, stwierdzili, iż sama świadomość obecności takiej ilości pszczół w ich domu, podczas posiłków, które jadali tyle razy bezpośrednio nad skupiskiem, jest niezwykle przerażająca. Z uwagi na fakt, że pszczoły same wybrały ich okolicę, właściciele zastanawiają się jednak, nad stworzeniem pasieki. 

Usunięcie pszczół z domu trwało kilka godzin, zostały one przeniesione na farmę w okolicznej wsi. Nie wszystkie z nich udało się jednak przetransportować. Pszczelarz twierdzi, iż udało mu się przenieść królową, dzięki czemu jest duża szansa, że pszczoły nie powrócą.

Opracowano na podstawie: 

WKRG News 5, Hundreds of thousands of bees removed from Daphne home, http://www.wkrg.com/news/baldwin-county/hundreds-of-thousands-of-bees-removed-from-daphne-home/1007410041, Data publikacji: 2018.03.04, Data odczytu: 2018.03.06Liczba wyświetleń artykułu: 1254

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.