Portal Pszczelarski

Setki tysięcy pszczół ukrytych w suficie domu w Daphne w Alabamie

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA rój pszczół

W jednym z domów w miasteczku Daphne w Alabamie odkryto rój pszczół, który umiejscowił się w suficie i żył tam prawdopodobnie od 3 lat. Pszczoły zostały bezpiecznie usunięte i przeniesione na farmę.

Właściciele domu od kilku tygodni nie mogli poradzić sobie z ogromną ilością pszczół w okolicy ich domu. Już w październiku 2017 r. para zauważyła pszczoły latające w ich ogrodzie. Okoliczna sceneria, a w szczególności prywatny ogród państwa Francis, stanowił idealną bazę pożytkową dla pszczół i innych owadów. Problem pojawił się kilka tygodni temu, kiedy małżeństwo zauważyło, że pszczoły zaczęły latać również w ich domu. Duża ilość owadów, nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej na zewnątrz, co niestety powodowało ich śmierć.

Wreszcie, po kilku tygodniach starań, mieszkańcy wezwali profesjonalnego pszczelarza, który otworzył sufit w jadalni, gdzie odkrył ogromne gniazdo. Właścicielka domu, Mary Francis stwierdziła, że - według pszczelarza - był to największy rój pszczół z jakim miał on do czynienia. Według jego wyliczeń w domu znajdowało się co najmniej 200 tysięcy pszczół. Prawdopodobnie mieszkały one w tym miejscu od trzech lat.

Państwo Francis, w rozmowie z telewizją WKRG News 5, stwierdzili, iż sama świadomość obecności takiej ilości pszczół w ich domu, podczas posiłków, które jadali tyle razy bezpośrednio nad skupiskiem, jest niezwykle przerażająca. Z uwagi na fakt, że pszczoły same wybrały ich okolicę, właściciele zastanawiają się jednak, nad stworzeniem pasieki. 

Usunięcie pszczół z domu trwało kilka godzin, zostały one przeniesione na farmę w okolicznej wsi. Nie wszystkie z nich udało się jednak przetransportować. Pszczelarz twierdzi, iż udało mu się przenieść królową, dzięki czemu jest duża szansa, że pszczoły nie powrócą.

Opracowano na podstawie: 

WKRG News 5, Hundreds of thousands of bees removed from Daphne home, http://www.wkrg.com/news/baldwin-county/hundreds-of-thousands-of-bees-removed-from-daphne-home/1007410041, Data publikacji: 2018.03.04, Data odczytu: 2018.03.06Liczba wyświetleń artykułu: 1682

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie