Portal Pszczelarski

Bełchatowscy pszczelarze martwią się o swoje pszczoły

Pszczoły na kapeluszu pszczelarskim

pszczelarstwo łódzkie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Koło Pszczelarzy w Bełchatowie Józef Olejniczak

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, Koło Pszczelarzy w Bełchatowie zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrowskiej wybrało nowe władze koła. Rozmawiano tam również o wpływie trudnych warunków atmosferycznych na zimujące rodziny pszczele.

Zrzeszeni w kole pszczelarze opiekują się w sumie 2754 rodzinami pszczelimi. Jest to stan znany przed okresem zimowym, to znaczy, że tyle rodzin zostało zazimowanych. Niestety utrzymujące się przez wiele dni srogie, minusowe temperatury dają powody do przypuszczeń, że nie wszystkie z pszczół przeżyją okres zimowli. Na przeżycie pszczół składa się wiele różnych czynników i ciężko ocenić, jak poradzą sobie one w tych niesprzyjających warunkach. Ile z nich faktycznie przeżyje, okaże się podczas tak zwanego przeglądu wiosennego.

Nowo wybrany prezes Koła, Pan Józef Olejniczak prowadzi wraz ze swoją małżonką pasiekę wędrowną w Osinie Kluckiej. Zachęca on do udziału w forach dyskusyjnych, które planuje wprowadzić jako element działalności Koła. Dzięki tej inicjatywie, pszczelarze będą mogli podzielić się swoją wiedzą z początkującymi miłośnikami pszczół. Fora dyskusyjne będą okazją do zaprezentowania swojego doświadczenia oraz zdobycia cennej wiedzy z zakresu gospodarki pasiecznej.

Na stronie Powiatu Bełchatowskiego można zapoznać się bliżej z postacią nowego prezesa, ponieważ umieszono tam jego wspomnienia związane z tradycjami pszczelarskimi obecnymi od lat w jego rodzinie. 

Opracowano na podstawie:

Powiat Bełchatowski, Mrozy niebezpieczne dla pszczół, http://www.powiat-belchatowski.pl/powiat-t70/aktualnosci-a75/mrozy-niebezpieczne-dla-pszczol-r14865, Data publikacji: 2018.03.01, Data odczytu: 2018.03.07Liczba wyświetleń artykułu: 1249

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Konferencja Współczesne Uwarunkowania Zarządzania Środowiskiem

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.