Portal Pszczelarski

Bełchatowscy pszczelarze martwią się o swoje pszczoły

Pszczoły na kapeluszu pszczelarskim

pszczelarstwo łódzkie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Koło Pszczelarzy w Bełchatowie Józef Olejniczak

Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego, Koło Pszczelarzy w Bełchatowie zrzeszone w Regionalnym Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrowskiej wybrało nowe władze koła. Rozmawiano tam również o wpływie trudnych warunków atmosferycznych na zimujące rodziny pszczele.

Zrzeszeni w kole pszczelarze opiekują się w sumie 2754 rodzinami pszczelimi. Jest to stan znany przed okresem zimowym, to znaczy, że tyle rodzin zostało zazimowanych. Niestety utrzymujące się przez wiele dni srogie, minusowe temperatury dają powody do przypuszczeń, że nie wszystkie z pszczół przeżyją okres zimowli. Na przeżycie pszczół składa się wiele różnych czynników i ciężko ocenić, jak poradzą sobie one w tych niesprzyjających warunkach. Ile z nich faktycznie przeżyje, okaże się podczas tak zwanego przeglądu wiosennego.

Nowo wybrany prezes Koła, Pan Józef Olejniczak prowadzi wraz ze swoją małżonką pasiekę wędrowną w Osinie Kluckiej. Zachęca on do udziału w forach dyskusyjnych, które planuje wprowadzić jako element działalności Koła. Dzięki tej inicjatywie, pszczelarze będą mogli podzielić się swoją wiedzą z początkującymi miłośnikami pszczół. Fora dyskusyjne będą okazją do zaprezentowania swojego doświadczenia oraz zdobycia cennej wiedzy z zakresu gospodarki pasiecznej.

Na stronie Powiatu Bełchatowskiego można zapoznać się bliżej z postacią nowego prezesa, ponieważ umieszono tam jego wspomnienia związane z tradycjami pszczelarskimi obecnymi od lat w jego rodzinie. 

Opracowano na podstawie:

Powiat Bełchatowski, Mrozy niebezpieczne dla pszczół, http://www.powiat-belchatowski.pl/powiat-t70/aktualnosci-a75/mrozy-niebezpieczne-dla-pszczol-r14865, Data publikacji: 2018.03.01, Data odczytu: 2018.03.07



Liczba wyświetleń artykułu: 1738

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Święte pszczoły miodne - starożytność

Melisa lekarska – roślina miododajna

Trudności prowadzenia pasieki wędrownej - zapowietrzone miejsca, ule przystosowane do przewożenia

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili