Portal Pszczelarski

Zniszczona pasieka w Wodnicy koło Ustki 2018

Pszczoły na wylotku

pszczelarstwo pomorskie zniszczone ule zniszczona pasieka zniszczone ule w Wodnicy Łukasz Groszek

Nieznani wandale zdemolowali pasiekę i zniszczyli ule jednego z pszczelarzy w Wodnicy koło Ustki. Sprawcy złośliwie zniszczyli 11 uli, w wyniku czego pszczoły zginęły na mrozie.

Właściciel pasieki, Pan Łukasz Groszek miał ustawione w Wodnicy 34 ule. Wandale poprzewracali 11 z nich, a w dodatku wybili szyby w ustawionym obok budynku gospodarczym. Nic jednak nie zostało skradzione, co więcej - na śniegu porozrzucano plastry z miodem. Świadczy to o tym, iż przestępstwo zostało dokonane dla zabawy lub ze zwykłej złośliwości. Pszczelarz oszacował, iż zginąć mogło nawet 200 tysięcy jego pszczół.

Według pszczelarza, odbudowa pasieki potrwa rok. Jak sam mówi, najbardziej boli go fakt, że ktoś bez żadnego powodu zniszczył w kilka chwil efekty jego długotrwałej pracy. On sam apeluje o pomoc do mieszkańców, a mianowicie o zgłaszanie podejrzanych osób z widocznymi objawami użądleń, które o tej porze roku są nietypowe.

Sprawa została zgłoszona do straży gminnej i na policję. Straty oszacowano na około 6 tysięcy złotych, a okoliczni mieszkańcy już sugerują potencjonalnego sprawcę zdarzenia. 

Opracowano na podstawie:

W gospodarce, Straszne! To mogli zrobić tylko prawdziwi zwyrodnialcy, http://wgospodarce.pl/informacje/46910-straszne-to-mogli-zrobic-tylko-prawdziwi-zwyrodnialcy, Data publikacji: 2018.02.28, Data odczytu: 2018.03.01



Liczba wyświetleń artykułu: 2292

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich