Portal Pszczelarski

Floryda rozważa zwiększenie kary za kradzież pszczół

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA kradzież uli Tony Hogg

W 2016 roku w stanie Floryda zostało skradzionych ponad 1200 uli. Wartość strat oszacowano na 150 000 dolarów. Władze pracują nad zmianami w prawie, które przewidują o wiele surowsze kary za taki występek. Pszczelarze zwracają jednak uwagę na to, iż największym problemem jest jednak wykrywalność sprawców.

Rozważany projekt ustawy zakłada, iż potencjalny sprawca kradzieży miałby zapłacić karę grzywny w wysokości od 5 do 10 tysięcy dolarów za każdy skradziony ul. Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy na Florydzie Tony Hogg, który sam kilkukrotnie był ofiarą kradzieży, przyznaje że nowe przepisy będą pomocne, ale jedynie w sytuacji, gdy złodzieje zostaną złapani. Według niego to właśnie bezsilność policji w obliczu przestępstwa jest największym problemem.

Większość pszczelarzy stara się chronić swoje pasieki. Poza ukrywaniem ich miejsca usytuowania, właściciele pasiek inwestują w lokalizatory GPS i nadzór wideo, aby zapewnić swoim pszczołom większe bezpieczeństwo.

Opracowano na podstawie: 

WUFT 5, Florida Considers Increasing Penalty For Bee Colony Theft, But Will It Help?, https://www.wuft.org/news/2018/02/27/florida-considers-increasing-penalty-for-bee-colony-theft-but-will-it-help/, Data publikacji: 2018.02.27, Data odczytu: 2018.02.27Liczba wyświetleń artykułu: 928

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.