Portal Pszczelarski

Floryda rozważa zwiększenie kary za kradzież pszczół

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA kradzież uli Tony Hogg

W 2016 roku w stanie Floryda zostało skradzionych ponad 1200 uli. Wartość strat oszacowano na 150 000 dolarów. Władze pracują nad zmianami w prawie, które przewidują o wiele surowsze kary za taki występek. Pszczelarze zwracają jednak uwagę na to, iż największym problemem jest jednak wykrywalność sprawców.

Rozważany projekt ustawy zakłada, iż potencjalny sprawca kradzieży miałby zapłacić karę grzywny w wysokości od 5 do 10 tysięcy dolarów za każdy skradziony ul. Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy na Florydzie Tony Hogg, który sam kilkukrotnie był ofiarą kradzieży, przyznaje że nowe przepisy będą pomocne, ale jedynie w sytuacji, gdy złodzieje zostaną złapani. Według niego to właśnie bezsilność policji w obliczu przestępstwa jest największym problemem.

Większość pszczelarzy stara się chronić swoje pasieki. Poza ukrywaniem ich miejsca usytuowania, właściciele pasiek inwestują w lokalizatory GPS i nadzór wideo, aby zapewnić swoim pszczołom większe bezpieczeństwo.

Opracowano na podstawie: 

WUFT 5, Florida Considers Increasing Penalty For Bee Colony Theft, But Will It Help?, https://www.wuft.org/news/2018/02/27/florida-considers-increasing-penalty-for-bee-colony-theft-but-will-it-help/, Data publikacji: 2018.02.27, Data odczytu: 2018.02.27Liczba wyświetleń artykułu: 1366

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Racuchy z bananami i miodem

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Puchowa owsianka na różanym mleku