Portal Pszczelarski

Milion pszczół skradzionych w Anglii w Bicester 2018

Pszczoła miodna

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Anglii kradzież uli

Pszczelarze z Bicester odkryli w ostatnią sobotę kradzież 40 uli z ich pasieki. W każdym ulu znajdowało się około 25 000 pszczół, co daje łącznie około miliona skradzionych owadów. Do zdarzenia doszło między 17 a 24 lutego 2018 r.

Ule państwa Manton ustawione były na polu między dwoma miejscowościami. Nie były one widoczne z drogi, a każdy z nich ważył 20 kilo. Oznacza to, że ktoś musiał zaplanować tę kradzież wcześniej i odpowiednio się do niej przygotować. Kradzież została odkryta podczas rutynowej kontroli, jaką wykonywali właściciele. Pomimo tego, że pokrzywdzeni przyznają, że zdarzenie to nie zaważy znacząco na ich całym biznesie, to obawiają się, że takie rabunki będą coraz częstsze, a złodzieje nie będą w stanie zająć się odpowiednio taką ilością pszczół. Nad znalezieniem złodziei pracuje miejscowa policja, a właściciele przekonują, że będą w stanie rozpoznać swoje ule. 

W Polsce do kradzieży tego typu dochodzi coraz częściej. 1 lutego 2018 r. Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, poinformował, że w miejscowości Wieszowa, skradziono 18 uli drewnianych wraz z rodzinami pszczelimi. Ponadto zdewastowano tam 42 ule, w wyniku czego padły 32 rodziny.

Za kradzież uli grozi do 5 lat więzienia. Niepocieszający jest jednak fakt, że - zarówno w Polsce, jak i za granicą - ilość odzyskiwanych uli jest nadal znikoma.

Opracowano na podstawie:

Bicester Advertiser, One milion bees stolen from farmer’s field near Bicester, http://www.bicesteradvertiser.net/news/16052697.one-million-bees-stolen-from-farmers-field-near-bicester/, Data publikacji: 2018.02.27, Data odczytu: 2018.02.27Liczba wyświetleń artykułu: 887

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.