Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Milion pszczół skradzionych w Anglii w Bicester 2018

Pszczoła miodna

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Anglii kradzież uli

Pszczelarze z Bicester odkryli w ostatnią sobotę kradzież 40 uli z ich pasieki. W każdym ulu znajdowało się około 25 000 pszczół, co daje łącznie około miliona skradzionych owadów. Do zdarzenia doszło między 17 a 24 lutego 2018 r.

Ule państwa Manton ustawione były na polu między dwoma miejscowościami. Nie były one widoczne z drogi, a każdy z nich ważył 20 kilo. Oznacza to, że ktoś musiał zaplanować tę kradzież wcześniej i odpowiednio się do niej przygotować. Kradzież została odkryta podczas rutynowej kontroli, jaką wykonywali właściciele. Pomimo tego, że pokrzywdzeni przyznają, że zdarzenie to nie zaważy znacząco na ich całym biznesie, to obawiają się, że takie rabunki będą coraz częstsze, a złodzieje nie będą w stanie zająć się odpowiednio taką ilością pszczół. Nad znalezieniem złodziei pracuje miejscowa policja, a właściciele przekonują, że będą w stanie rozpoznać swoje ule. 

W Polsce do kradzieży tego typu dochodzi coraz częściej. 1 lutego 2018 r. Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach, poinformował, że w miejscowości Wieszowa, skradziono 18 uli drewnianych wraz z rodzinami pszczelimi. Ponadto zdewastowano tam 42 ule, w wyniku czego padły 32 rodziny.

Za kradzież uli grozi do 5 lat więzienia. Niepocieszający jest jednak fakt, że - zarówno w Polsce, jak i za granicą - ilość odzyskiwanych uli jest nadal znikoma.

Opracowano na podstawie:

Bicester Advertiser, One milion bees stolen from farmer’s field near Bicester, http://www.bicesteradvertiser.net/news/16052697.one-million-bees-stolen-from-farmers-field-near-bicester/, Data publikacji: 2018.02.27, Data odczytu: 2018.02.27Liczba wyświetleń artykułu: 1281

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Święte pszczoły miodne - starożytność

Melisa lekarska – roślina miododajna

Preparaty lecznicze i suplementy dla pszczół

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Chleb na owsiance z miodem