Portal Pszczelarski

BEEcosystem - ule do mieszkań

Źródło screena: youtube.com/watch?v=LKpSDSeF4II

pszczelarstwo na świecie BEEcosystem pszczoły w domu ul w mieszkaniu ul modułowy

Projektanci Dustin Betz i Mike Zaengle stworzyli BEEcosystem - nietypowy ul modułowy, który ma pomóc ludziom ponownie połączyć się z naturą oraz podnieść świadomość społeczeństwa na temat znaczenia owadów zapylających. Ul ma sześciokątną strukturę plastra miodu i może być montowany zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i wewnątrz budynków. Wynalazek został stworzony w 2015 roku, teraz jednak został ulepszony (na podstawie opinii konsumentów) o nowe funkcje. Produkt można zamontować w centrach handlowych, w ośrodkach kształcenia, w hotelach, restauracjach, ale również w prywatnych domach.

BEEcosystem, dzięki przeszklonym frontom, stanowi swoiste okno na życie pszczół. Ule można dowolnie łączyć ze sobą, ponieważ posiadają specjalne opatentowane systemy magnetyczne, które pozwalają na łączenie poszczególnych modułów bez wysiłku i w bezpieczny sposób. Montaż specjalnej rurki, która biegnie do okna, pozwala pszczołom na swobodne przedostawanie się na zewnątrz budynku, a dzięki górnemu podajnikowi, mamy możliwość uzupełnienia pokarmu. Ponadto, BEEcosystem posiada specjalną nakładkę, którą można zamontować na przeszklony front i tym samym zapewnić pszczołom więcej spokoju.

Jak informuje Inhabitat, klienci, którzy otrzymali BEEcosystem byli nim ogromnie zachwyceni. Istnieje jednak kilka zagrożeń wynikających z dostępności tego produktu. Osoby nie posiadające doświadczenia w pszczelarstwie, mogą obawiać się wprowadzenia pszczół do własnego domu lub po prostu nie posiadać wystarczającej wiedzy na temat utrzymania takiej rodziny pszczelej. Producenci wyszli więc z inicjatywą i stworzyli specjalny Program Ambasadorski mający na celu stworzenie sieci ekspertów, którzy będą pomagać klientom w zarządzaniu ich ulem.

Projektanci mają nadzieję na ukształtowanie się nowego pokolenia pszczelarzy. Ceny produktu zależą od ilości zamówionych modułów. Aktualnie zaczynają się od 599 $.

Opracowano na podstawie:

Inhabitat, Beecosystem observation hives can be installed inside or outdoors, https://inhabitat.com/beecosystem-observation-hives-can-be-installed-inside-or-outdoors/, Data publikacji: 2018.02.13, Data odczytu:2018.02.25Liczba wyświetleń artykułu: 3850

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-03-03 16:34:35

Czego to ludzie nie wymyślą :) Cena powala i raczej żaden pszczelarz nie kupi takiego ula. Wolałby kupić 3 rodziny z ulami.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.