Portal Pszczelarski

BEEcosystem - ule do mieszkań

Źródło screena: youtube.com/watch?v=LKpSDSeF4II

pszczelarstwo na świecie BEEcosystem pszczoły w domu ul w mieszkaniu ul modułowy

Projektanci Dustin Betz i Mike Zaengle stworzyli BEEcosystem - nietypowy ul modułowy, który ma pomóc ludziom ponownie połączyć się z naturą oraz podnieść świadomość społeczeństwa na temat znaczenia owadów zapylających. Ul ma sześciokątną strukturę plastra miodu i może być montowany zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i wewnątrz budynków. Wynalazek został stworzony w 2015 roku, teraz jednak został ulepszony (na podstawie opinii konsumentów) o nowe funkcje. Produkt można zamontować w centrach handlowych, w ośrodkach kształcenia, w hotelach, restauracjach, ale również w prywatnych domach.

BEEcosystem, dzięki przeszklonym frontom, stanowi swoiste okno na życie pszczół. Ule można dowolnie łączyć ze sobą, ponieważ posiadają specjalne opatentowane systemy magnetyczne, które pozwalają na łączenie poszczególnych modułów bez wysiłku i w bezpieczny sposób. Montaż specjalnej rurki, która biegnie do okna, pozwala pszczołom na swobodne przedostawanie się na zewnątrz budynku, a dzięki górnemu podajnikowi, mamy możliwość uzupełnienia pokarmu. Ponadto, BEEcosystem posiada specjalną nakładkę, którą można zamontować na przeszklony front i tym samym zapewnić pszczołom więcej spokoju.

Jak informuje Inhabitat, klienci, którzy otrzymali BEEcosystem byli nim ogromnie zachwyceni. Istnieje jednak kilka zagrożeń wynikających z dostępności tego produktu. Osoby nie posiadające doświadczenia w pszczelarstwie, mogą obawiać się wprowadzenia pszczół do własnego domu lub po prostu nie posiadać wystarczającej wiedzy na temat utrzymania takiej rodziny pszczelej. Producenci wyszli więc z inicjatywą i stworzyli specjalny Program Ambasadorski mający na celu stworzenie sieci ekspertów, którzy będą pomagać klientom w zarządzaniu ich ulem.

Projektanci mają nadzieję na ukształtowanie się nowego pokolenia pszczelarzy. Ceny produktu zależą od ilości zamówionych modułów. Aktualnie zaczynają się od 599 $.

Opracowano na podstawie:

Inhabitat, Beecosystem observation hives can be installed inside or outdoors, https://inhabitat.com/beecosystem-observation-hives-can-be-installed-inside-or-outdoors/, Data publikacji: 2018.02.13, Data odczytu:2018.02.25Liczba wyświetleń artykułu: 11575

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-03-03 16:34:35

Czego to ludzie nie wymyślą :) Cena powala i raczej żaden pszczelarz nie kupi takiego ula. Wolałby kupić 3 rodziny z ulami.  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Placki bananowo-owsiane z miodem

Racuchy z bananami i miodem

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Partenogeneza (dzieworództwo) u pszczół

Szczeć pospolita – roślina miododajna

Wystawianie rachunku za miód

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.