Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

BEEcosystem - ule do mieszkań

Źródło screena: youtube.com/watch?v=LKpSDSeF4II

pszczelarstwo na świecie BEEcosystem pszczoły w domu ul w mieszkaniu ul modułowy

Projektanci Dustin Betz i Mike Zaengle stworzyli BEEcosystem - nietypowy ul modułowy, który ma pomóc ludziom ponownie połączyć się z naturą oraz podnieść świadomość społeczeństwa na temat znaczenia owadów zapylających. Ul ma sześciokątną strukturę plastra miodu i może być montowany zarówno na ścianach zewnętrznych, jak i wewnątrz budynków. Wynalazek został stworzony w 2015 roku, teraz jednak został ulepszony (na podstawie opinii konsumentów) o nowe funkcje. Produkt można zamontować w centrach handlowych, w ośrodkach kształcenia, w hotelach, restauracjach, ale również w prywatnych domach.

BEEcosystem, dzięki przeszklonym frontom, stanowi swoiste okno na życie pszczół. Ule można dowolnie łączyć ze sobą, ponieważ posiadają specjalne opatentowane systemy magnetyczne, które pozwalają na łączenie poszczególnych modułów bez wysiłku i w bezpieczny sposób. Montaż specjalnej rurki, która biegnie do okna, pozwala pszczołom na swobodne przedostawanie się na zewnątrz budynku, a dzięki górnemu podajnikowi, mamy możliwość uzupełnienia pokarmu. Ponadto, BEEcosystem posiada specjalną nakładkę, którą można zamontować na przeszklony front i tym samym zapewnić pszczołom więcej spokoju.

Jak informuje Inhabitat, klienci, którzy otrzymali BEEcosystem byli nim ogromnie zachwyceni. Istnieje jednak kilka zagrożeń wynikających z dostępności tego produktu. Osoby nie posiadające doświadczenia w pszczelarstwie, mogą obawiać się wprowadzenia pszczół do własnego domu lub po prostu nie posiadać wystarczającej wiedzy na temat utrzymania takiej rodziny pszczelej. Producenci wyszli więc z inicjatywą i stworzyli specjalny Program Ambasadorski mający na celu stworzenie sieci ekspertów, którzy będą pomagać klientom w zarządzaniu ich ulem.

Projektanci mają nadzieję na ukształtowanie się nowego pokolenia pszczelarzy. Ceny produktu zależą od ilości zamówionych modułów. Aktualnie zaczynają się od 599 $.

Opracowano na podstawie:

Inhabitat, Beecosystem observation hives can be installed inside or outdoors, https://inhabitat.com/beecosystem-observation-hives-can-be-installed-inside-or-outdoors/, Data publikacji: 2018.02.13, Data odczytu:2018.02.25Liczba wyświetleń artykułu: 9695

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2018-03-03 16:34:35

Czego to ludzie nie wymyślą :) Cena powala i raczej żaden pszczelarz nie kupi takiego ula. Wolałby kupić 3 rodziny z ulami.  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Marchewka z jabłkiem i miodem

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele