Portal Pszczelarski

Spotkanie pszczelarzy i specjalistów w kinie Świteź w Pajęcznie

pszczelarstwo łódzkie Koło Pszczelarzy w Pajęcznie relacja z wydarzenia Konferencja Pszczelarska w Pajęcznie

W sobotę 24 lutego 2018 r. w Pajęcznie odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim było zdrowie pszczół oraz ogólne zasady pracy w pasiece. Spotkanie to było kolejną inicjatywą Koła Pszczelarzy w Pajęcznie mającą na celu wspieranie okolicznych pszczelarzy.

Radio Ziemi Wieluńskiej poinformowało o wydarzeniu w trakcie audycji, w której wypowiedział się Grzegorz Łuczak, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu. Gość radia, podczas sobotniego wydarzenia, miał mówić o sposobach radzenia sobie ze zgnilcem amerykańskim. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli specjaliści, którzy wypowiadali się na temat zdrowia i sposobów utrzymania pszczół w pasiece. Na przykład profesor Adam Roman z Wrocławia, który zaprezentować miał czynniki środowiskowe sprzyjające rozwojowi i rozprzestrzenianiu się chorób pszczół. Głównym celem spotkania była dyskusja na temat higienicznych zachowań w pasiece. Wysoce istotna w tej kwestii jest profilaktyka, między innymi dbałość o pasieczysko, ule i sprzęt pasieczny, okresowa wymiana plastrów i matek pszczelich.

Koło Pszczelarzy w Pajęcznie przez cały rok czynnie działa, aby wspierać okolicznych pszczelarzy. Nie zapomina się tu również o tych początkujących. 11 lutego 2018 r. koło zorganizowało szkolenie, w którym niedoświadczeni miłośnicy pszczół mieli okazję dowiedzieć się nieco o chorobach tych owadów, o przygotowaniu pszczół do zimowli, zrozumieć na czym polega gospodarka pasieczna oraz poznać rożne rodzaje uli, sprzętu pasiecznego i produkty pszczele.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca odbywają się również spotkania pszczelarskie w jednej z miejskich restauracji, gdzie pasjonaci mogą wymieniać się doświadczeniem.

Opracowano na podstawie:

Radio Ziemi Wieluńskiej, Zdrowie pszczół – głównym tematem jutrzejszego spotkania w Pajęcznie, http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=27292, Data publikacji: 2018.02.23, Data odczytu: 2018.02.24



Liczba wyświetleń artykułu: 1428

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Stan warrozy w pasiekach za pomocą obserwacji osypu zimowego - badanie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.