Portal Pszczelarski

Możliwości finansowania działalności pszczelarskiej 2018 - relacja ze szkolenia

pszczelarstwo świętokrzyskie relacja z wydarzenia Świętokrzyski Związek Pszczelarzy w Kielcach Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Podczas szkolenia "Możliwości finansowania działalności pszczelarskiej" Pani Magdalena Surmacz – Starszy Specjalista Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych przedstawiła dotychczasowe wyniki realizacji mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich". Reprezentantka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przedstawiła również plany na najbliższy 2018 rok, natomiast przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprezentował zgromadzonym nową aplikację do składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. 

Szkolenie zorganizowane przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Świętokrzyski Związek Pszczelarzy w Kielcach, odbyło się 9 lutego 2018 roku i - jak informuje Polski Związek Pszczelarstwa - wzięło w nim udział 75 rolników i pszczelarzy. Podczas szkolenia uczestnicy wysłuchali między innymi kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który przybliżył zgromadzony sposób składania wniosków poprzez nową aplikację - eWniosek Plus. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła wersje demo tej aplikacji 12 lutego tego roku. Dzięki niej, będzie można zdalnie, w szybki sposób złożyć wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich. Na stronie Agencji udostępniono film instruktażowy i instrukcje użytkowania aplikacji.

Na zakończenie szkolenia Pani Magdalena Surmacz zdała relacje z dotychczasowej realizacji mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich", prowadzonego w oparciu o "Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa w Polsce na lata 2016/2017; 2017/2018; 2018/2019". Zgodnie ze słowami Pani Magdaleny Surmacz, w sezonie 2016/2017:

  • na działania w sektorze pszczelarstwa Polska otrzymała 5,924 miliona euro
  • do realizacji przyjęto 388 projektów na łączną kwotę 25 258 tysięcy złotych 
  • przyjęto 167 wniosków o refundację kosztów na łączną kwotę 13,6 miliona złotych.

Do 30 listopada 2017 roku można było składać projekty dotyczące sezonu 2017/2018 - złożono ich łącznie 406. Powołane komisje będą pracowały teraz nad weryfikacją wniosków, aby do 15 października 2018 dokonać wypłat należnych środków. Pani Magdalena Surmacz przypomniała również, że do 30 kwietnia 2018 roku odbędzie się nabór projektów na sezon 2018/2019 w ramach mechanizmu "Wsparcie rynku produktów pszczelich."

Opracowano na podstawie:

Polski Związek Pszczelarski, Relacja ze szkolenia „Możliwości finansowania działalności pszczelarskiej”, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/relacja-ze-szkolenia-mozliwosci-finansowania-dzialalnosci-pszczelarskiej, Data publikacji: 2018.02.19, Data odczytu: 2018.02.20

Czytaj również:

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorysLiczba wyświetleń artykułu: 837

Komentarze z forum pszczelarskiego

Bikej0909

2018-02-26 09:36:47

jeszcze nie podpisuja umów na ten rok a mowia o kasie ktora dostanie sie w X

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.