Portal Pszczelarski

Mad Honey - niebezpieczny halucynogenny miód

Miód z drewnianym nabierakiem

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech miód halucynogenny miód niebezpieczny miód Mad Honey grajanotoksyna miód obłędu

Przywieziony z Turcji, halucynogenny miód był prawdopodobnie przyczyną zatrucia jednej z mieszkanek Niemiec. Jej mąż, jednak nadal wierzy w jego silne właściwości lecznicze i zapowiada, że nadal będzie go spożywał wraz ze swoją małżonką.

Jak informuje International Business Times, na godzinę przed wystąpieniem ostrych mdłości, ogólnego otępienia, braku reakcji na bodźce werbalne oraz obniżenia poziomu pracy serca, kobieta spożywała tak zwany "Mad Honey" (miód obłędu), który przywiozła wraz z mężem z Turcji. Ten halucynogenny miód jest specjalnością w regionie Morza Czarnego i był używany od setek lat jako lek na cukrzycę i zaburzenia seksualne. Może on jednak powodować niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi, a jeżeli jest przyjmowany w dużych ilościach, może nawet prowadzić do wystąpienia niewydolności serca.

Lekarze przyjmujący kobietę, uważali początkowo, że jej dolegliwości są spowodowane wystąpieniem zawału serca, jednak po przeprowadzeniu badań okazało się, że jedyną przyczyną wyjaśniającą jej stan zdrowia, jest zatrucie spożytym miodem. Badania laboratoryjne potwierdziły wysokie stężenie grajanotoksyny w jej organizmie.

Mad Honey wytwarzany jest przez pszczoły z nektaru rododendrona, który zawiera właśnie tę, silnie działającą na układ nerwowy substancję. Jego zdobycie wiąże się ze wspinaczką po ostrych klifach na wysokość ponad 3000 m n.p.m, ale nie zniechęca to śmiałków, ponieważ kilogram tego unikalnego specyfiku może kosztować nawet do 1200 zł. Jego mityczne zdrowotne i halucynogenne właściwości, zachęcają natomiast do stosowania tego miodu w terapii różnego rodzaju schorzeń.

Opracowano na podstawie:

International Business Times, What is mad honey? Know about the sweet treat that poisoned a woman., http://www.ibtimes.co.in/what-mad-honey-know-about-sweet-treat-that-poisoned-woman-759594, Data publikacji: 2018.02.06., Data odczytu: 2018.02.17Liczba wyświetleń artykułu: 3752

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.