Portal Pszczelarski

Mad Honey - niebezpieczny halucynogenny miód

Miód z drewnianym nabierakiem

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Niemczech miód halucynogenny miód niebezpieczny miód Mad Honey grajanotoksyna miód obłędu

Przywieziony z Turcji, halucynogenny miód był prawdopodobnie przyczyną zatrucia jednej z mieszkanek Niemiec. Jej mąż, jednak nadal wierzy w jego silne właściwości lecznicze i zapowiada, że nadal będzie go spożywał wraz ze swoją małżonką.

Jak informuje International Business Times, na godzinę przed wystąpieniem ostrych mdłości, ogólnego otępienia, braku reakcji na bodźce werbalne oraz obniżenia poziomu pracy serca, kobieta spożywała tak zwany "Mad Honey" (miód obłędu), który przywiozła wraz z mężem z Turcji. Ten halucynogenny miód jest specjalnością w regionie Morza Czarnego i był używany od setek lat jako lek na cukrzycę i zaburzenia seksualne. Może on jednak powodować niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi, a jeżeli jest przyjmowany w dużych ilościach, może nawet prowadzić do wystąpienia niewydolności serca.

Lekarze przyjmujący kobietę, uważali początkowo, że jej dolegliwości są spowodowane wystąpieniem zawału serca, jednak po przeprowadzeniu badań okazało się, że jedyną przyczyną wyjaśniającą jej stan zdrowia, jest zatrucie spożytym miodem. Badania laboratoryjne potwierdziły wysokie stężenie grajanotoksyny w jej organizmie.

Mad Honey wytwarzany jest przez pszczoły z nektaru rododendrona, który zawiera właśnie tę, silnie działającą na układ nerwowy substancję. Jego zdobycie wiąże się ze wspinaczką po ostrych klifach na wysokość ponad 3000 m n.p.m, ale nie zniechęca to śmiałków, ponieważ kilogram tego unikalnego specyfiku może kosztować nawet do 1200 zł. Jego mityczne zdrowotne i halucynogenne właściwości, zachęcają natomiast do stosowania tego miodu w terapii różnego rodzaju schorzeń.

Opracowano na podstawie:

International Business Times, What is mad honey? Know about the sweet treat that poisoned a woman., http://www.ibtimes.co.in/what-mad-honey-know-about-sweet-treat-that-poisoned-woman-759594, Data publikacji: 2018.02.06., Data odczytu: 2018.02.17Liczba wyświetleń artykułu: 21320

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Kasa fiskalna - czy sprzedając miód musisz ją mieć?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim